Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning liga NHL sodnik

Nedelja, 7. 4. 2024, 13.00

Liga NHL

Sodnik po trku s hokejistom nepremično obležal #video

Steve Kozari | Izkušeni sodnik Steve Kozari je takole obležal po trku s hokejistom Tampe. | Foto Reuters

Izkušeni sodnik Steve Kozari je takole obležal po trku s hokejistom Tampe.

Dolgoletni sodnik v ligi NHL Steve Kozari je zapustil led na nosilih. V zadnji tretjini tekme v Paints Areni v Pittsburghu je trčil z branilcem gostujočega moštva Tampa Bay Lightning Haydnom Fleuryjem in nepremično obležal na ledu. Tekmo so nadaljevali. Domači Penguins so s 5:4 premagali goste s Floride.

Anže Kopitar Los Angeles Kings
Sportal Kopitar podajal, Kings premagali eno najboljših ekip

Trčenje se je zgodilo na sredini igrišča, do konca tekme pa je ostalo 13 minut in 49 sekund. Hayden Fleury je po trčenju vstal in oddrsal z ledu do slačilnice Lightning, medtem ko je Steve Kozari nepremično obležal. Petdesetletnega uradnika, člana združenja sodnikov lige NHL od leta 2003, so prepeljali v bolnišnico UPMC Mercy, so zapisali v izjavi na spletni strani lige NHL. Kozari je bil "pri zavesti in buden". Za zdaj ne kaže, da bi se huje poškodoval.

"Ujel sem s kotičkom očesa. Tampin branilec je prihajal s klopi, mislim, da sta oba gledala v plošček, tako kot jaz, zato sem ga ujel s kotičkom očesa," je dejal trener Pittsburgha Mike Sullivan. "Toda nato sta v sekundi trčila, mislim, da sta se zadela s čeladama, tako da je bilo res strašljivo. Mislim, da Steve ni mogel preprečiti padca. Vsekakor upamo, da bo vse v redu."

Trener Tampe Jon Cooper se je strinjal. "To je bilo težko gledati," je dejal. "Fleury je odšel v slačilnico. Seveda je bil malce pretresen. To je bila res čudna nesreča. Ampak upajmo, da bosta oba v redu."