Edmonton Oilers Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Sobota, 27. 4. 2024, 8.26

Liga NHL, 26. april, 1. krog končnice

Edmonton prerešetal mrežo Kraljev

Anže Kopitar | Edmonton Oilers so v tretji tekmi uvodnega kroga končnice v severnoameriški ligi NHL s 6:1 premagali Los Angeles Kings. | Foto Reuters

Hokejisti Edmonton Oilers so v tretji tekmi uvodnega kroga končnice v severnoameriški ligi NHL s kar 6:1 premagali Los Angeles Kings za vodstvo z 2:1 v zmagah. Anže Kopitar na svoji 95. tekmi končnice, kar je nov rekord kraljev, ni dosegel točk.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning
Sportal Panterji in Carolina na stežaj odprli vrata napredovanja

Za goste, ki so povedli s 3:0 že v prvi tretjini, je dva gola in podajo dosegel Leon Draisaitl. Dva gola za Edmonton je v prvi in tretji tretjini dosegel tudi Zach Hyman, medtem ko je v vratih Stuart Skinner ustavil 27 strelov domačinov.

Tretji gol za goste je v prvi tretjini dosegel Conor McDavid. "Mislim, da smo veliko stvari naredili prav. Zelo nam je pomagal vratar Skinner. Precej dominantni smo bili tudi ob igri z igralcem več. Najpomembnejša je zmaga, a pripraviti se moramo že na naslednjo tekmo, ki bo v nedeljo," je za ameriške medije dejal McDavid.

Edini gol za Los Angeles je v drugi tretjini dosegel Drew Doughty, v golu pa je Cam Talbot ob šestih prejetih golih ustavil še 35 drugih poskusov tekmecev.

V zadnji tretjini so gostje dodali še dva gola iz napada z igralcem več za končni izid s 6:1.

Trener Jim Hiler ni skrival razočaranja

Trener domačih Jim Hiler po tekmi ni skrival razočaranja. "Mislil sem, da smo boljši ob igri z igralcem več in da se hitreje premikamo. Imeli smo priložnosti, ki pa jih v prvi tretjini nismo izkoristili," je povedal Hiler.

Četrta tekma med ekipama je na sporedu v noči z nedelje na ponedeljek po slovenskem času.

Kako je bilo na preostalih tekmah?

Na preostalih treh tekmah večera so dve zmagi zabeležili gosti, zgolj ena zmaga pa je pripadla domačemu moštvu.

Kar osem zadetkov so videli gledalci v Koloradu, kjer je tamkajšnje moštvo s 6:2 premagalo Winipeg Jets. Po dveh tretjinah je bil izid 1:2 za goste, nato pa so v zadnji tretjini na sceno stopili Nathan MacKinnon, Valerij Ničuškin, Arturi Lehkonen, Ross Colton in Devon Toews. Kolorado je s tem v zmagah povedel z 2:1.

V prestolnici ZDA so New York Rangers z 1:3 slavili proti ekipi Washington Capitals. Gostje so po vodstvu domačih v prvi tretjini dosegli še dva zadetka. Uspešna sta bila Chris Kreider in Barclay Goodrow. Zmago pa je v tretji tretjini potrdil Vincent Crocheck. Vodilno moštvo rednega dela v zmagah vodi s 3:0.

Le trije zadetki pa so padli v Nashvillu, kjer je domače moštvo z 1:2 izgubilo proti Vancouvru. Za goste sta v prvi in drugi tretjini z igralcem več zadela J. T. Miller in Brock Boeser, medtem ko je častni gol za domače v zadnji tretjini dosegel Luke Evangelista. Vancouuver v zmagah vodi z 2:1.