Jan Muršak KAC Celovec Red Bull Salzburg IceHL

Petek, 19. 4. 2024, 21.54

Liga ICE, finale, sedma tekma

Rekordni Salzburg nadaljuje vladavino

Red Bull Salzburg : EC Kac | Salzburžani so novi stari prvaki lige ICE. | Foto EC-KAC/Pessentheiner

Salzburžani so novi stari prvaki lige ICE.

Hokejisti Red Bull Salzburga so ubranili naslov prvaka lige ICE. Na odločilni finalni tekmi v Celovcu, za katerega igra slovenski napadalec Jan Muršak, so zmagali s 6:2. Za Salzburžane je to tretji zaporedni naslov, kar je nov rekord, sicer pa deveti v tem tekmovanju.

Charlie Dodero
Sportal Olimpija in Charlie Dodero vsak svojo pot

O prvaku je še šestič odločala sedma finalna tekma, s katero sta v preteklosti že imela med seboj opravka oba tekmeca – vsak je bil uspešen enkrat. Tokratni večer D pa je pripadel novim starim prvakom Salzburžanom, ki se veselijo devetega naslova, tretjega zaporednega v tem tekmovanju.

Rdeče bike je v osmi minuti v vodstvo popeljal Nicolai Meyer, Peter Hochkofler pa v 17. zvišal na 2:0. Tudi druga tretjina se za domače ni začela dobro, Thomas Raffl je poskrbel za vodstvo s plus tri, ob koncu tretjine pa so Solnograjci po novem golu Meyerja vodili že 4:0.

V začetku zadnjega dela je sledil deja vu iz druge tretjine, nerazpoloženega Sebastiana Dahma je za 5:0 premagal še Lucas Thaler. Korošci so v 44. minuti odgovorili z znižanjem, po podaji Jana Muršaka je zadel Paul Postma. Raphael Herburger je v nadaljevanju znižal na 2:5. Ko je Benjamin Nissner v 57. minuti zadel za 6:2, je bilo tudi najbolj optimističnim navijačem Celovca jasno, da bodo morali na sedmi naslov počakati še vsaj leto dni.

Devet naslovov

V skupnem seštevku je zdaj Salzburg v tem tekmovanju, odkar je od sezone 2000/01 v njem mednarodna udeležba, pri devetih zmagah, KAC jih je v tem obdobju zbral šest, zadnjo v sezoni 2020/21.

Salzburg pa ima zdaj 11 naslovov avstrijskega prvaka, saj je bil v dveh sezonah ICEHL, ko zmagovalec ni bil avstrijska ekipa, obakrat najboljši klub iz te države. Na večni lestvici prvakov pri severnih sosedih pa še vedno prepričljivo vodi KAC z 32 naslovi.

Salzburg je sicer do finala prišel šele po sedmi tekmi polfinala, ko je premagal Bolzano s 3:2. KAC je imel lažjo pot, v polfinalu je ugnal Pustertal s 4:0 v zmagah, v četrtfinalu pa je bil s 4:2 boljši od Vorarlberga. Salzburžani so v četrtfinalu ugnali Linz s 4:1.