Četrtek, 2. 5. 2024, 22.58

2 tedna

Liga Europa, polfinale (prvi tekmi)

Bayer osvojil še Rim, v Marseillu neodločeno

Roma - Bayer Leverkusen | V Rimu je bilo vroče, Bayer Leverkusen pa se je veselil zmage z 2:0. | Foto Reuters

V Rimu je bilo vroče, Bayer Leverkusen pa se je veselil zmage z 2:0.

Nogometaši v ligi Europa so v četrtek odigrali prvi tekmi polfinala. Roma je gostila novega nemškega prvaka Bayer Leverkusen, ki je v tej sezoni v vseh tekmovanjih še brez poraza. Danes je v Rimu slavil z 2:0. Marseille je doma remiziral z Atalanto (1:1).

Aston Villa - Olympiacos
Sportal Olympiacos Aston Villi zabil štiri gole, Fiorentina se je namučila

V ligi Europa se tako kot lani za mesto v finalu merita Roma in Bayer. Lani je v finale napredovala italijanska ekipa, ki jo zdaj vodi Daniele De Rossi. Nemški pa zelo uspešno dirigira Xabi Alonso. "Zgodovina se je ponovila. Zelo bo zanimivo," je za Evropsko nogometno zvezo pred prvo tekmo dejal Alonso.

Po prvi tekmi v Rimi pa je Alonso lahko izjemno zadovoljen, s svojimi varovanci namreč ostaja neporažen že na 47 zaporednih tekmah. Romo, ki je do polfinala ugnala Feyenoord, Brighton in Milan, Bayer pa Qarabag in West Ham, je v 28. minuti v vodstvo popeljal Florian Wirtz, v 73. minuti pa je zmago gostov potrdil Robert Andrich.

V Rimu je vlogo četrtega sodnika opravljal Rade Obrenović.

Marseille ima za sabo težko sezono, ki jo še otežujejo poškodbe, nad čemer je tarnal tudi strateg Jean-Louis Gasset, ki se je moral obrniti na mladce. V tekmo je bolje vstopila Atalanta, ki je v 11. minuti povedla z zadetkom Gianluce Scamacce. V 16. minuti je Seada Kolašinca pri gostih zamenjal Mario Pašalić, domači pa so štiri minute kasneje izid poravnali. Natančen je bil Chancel Mbemba. Pri 1:1 je ostalo do konca tekme.

Marseille je sicer trikrat igral v finalu tekmovanja (1998/99, 2003/04, 2017/18) in vsakokrat izgubil. Tokrat je do polfinala v izločilnih bojih premagal Šahtar Doneck, Villarreal in Benfico, na drugi strani je Atalanta odpravila Sporting in prvega favorita Liverpool.

Povratni tekmi bosta 9. maja, finale pa bo 22. maja v Dublinu.