Dallas Mavericks Kyrie Irving Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA

Sobota, 13. 4. 2024, 6.37

Liga NBA, 12. april

Dončiću v roke posebna nagrada, Dallas brez njegove pomoči izgubil

Luka Dončić, Kyrie Irving | Luka Dončić in Kyrie Irving sta tekmo spremljala s klopi. | Foto Guliverimage

Luka Dončić in Kyrie Irving sta tekmo spremljala s klopi.

V noči na soboto so košarkarji Dallasa gostili najslabšo ekipo tekmovanja Detroit Pistons in presenetljivo izgubili z izidom 89:107. Tokrat so priložnost za igranje dobili rezervisti, potem ko sta Luka Dončić in Kyrie Irving počivala in soigralce spremljala s klopi. Slovenski košarkar je pred tekmo dobil nagrado za najkoristnejšega igralca (MVP) za mesec marec. Teksašani so si sicer že zagotovili končnico, v kateri se bodo v prvem krogu pomerili z LA Clippers.

Luka Dončić
Sportal Dončić z Dallasom v Miamiju dokazal, kdo je najbolj vroč v ligi NBA #video
New York Knicks
Sportal Kratkohlačniki do pomembne zmage: prekinili niz 13 zaporednih domačih zmag Bostona #video

Ta večer se je pokazalo, da Dallas Mavericks brez svojih najboljših igralcev nimajo pravih možnosti niti proti najslabši ekipi sezone. Domači košarkarji nekako niso našli prave igre, storili pa so veliko napak. V njihovi statistiki izstopa kar 20 izgubljenih žog, prav tako pa so imeli zelo slab met za tri točke. Od 29 poskusov so jih zadeli le osem.

Ta večer je bil pri Dallasu najbolj razpoložen Jaden Hardy, ki je v svojo statistiko vpisal 25 točk. Olivier-Maxence Prosper je dodal 16 točk. Tekmo so začeli Dante Exum, Derrick Jones jr., P. J. Washington, Tim Hardaway in Daniel Gafford. Nobeden od njih v drugem polčasu ni več stopil na parket. Jason Kidd, trener Dallasa, je v drugem delu tekme dal priložnost košarkarjem, ki so imeli v rednem delu letošnje sezone malo priložnosti za igranje.

Pri gostujoči ekipi je bil najboljši Marcus Sasser, ki je dosegel 24 točk. | Foto: Gulliverimage Pri gostujoči ekipi je bil najboljši Marcus Sasser, ki je dosegel 24 točk. Foto: Gulliverimage

Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Sasser in Metu

Za Detorit Pistons, ko so na zadnjem mestu lige NBA, je bila to šele 14. zmaga v letošnji sezoni in so bili boljši v vseh četrtinah tekme. S 24 točkami je zablestel Marcus Sasser, Chimezie Metu je za zmago Detorita prispeval 18 točk in bil tako drugi najboljši košarkar gostujoče ekipe.

V nedeljo jih čaka še Oklahoma City Thunder

Mavericks bodo v nedeljo za konec rednega dela sezone igrali še proti zasedbi Oklahoma City Thunder, ki je v razvrstitvi zahodne konference pred Dallasom z razmerjem 56-25. Oklahoma City je ponoči ugnala drugo najboljšo ekipo vzhoda Milwaukee Bucks s 125:107.

Takšno razmerje zmag in porazov imata na zahodu tudi ekipi Minnesota Timberwolves in prvaki Denver Nuggets.

Minnesota je ponoči ugnala Atlanta Hawks s 109:106, Denver pa je klonil proti že zdavnaj odpisani zasedbi San Antonio Spurs. Za Ostroge, ki so slavile s 121:120, je Victor Wembanyama dosegel 34 točk.

Izid je prinesel vsaj nekaj veselja trenerju San Antonia Greggu Popovichu, ko se je njegova ekipa v začetku tretje četrtine pobrala po zaostanku 23 točk in prišla do zmage, komaj 21. na 81 tekmah.

Luka Dončić se je zahvalil svojim navijačem. | Foto: Guliverimage Luka Dončić se je zahvalil svojim navijačem. Foto: Guliverimage

Dončić je prejel priznanje za najboljšega igralca meseca

Luka Dončić je pred začetkom tekme prejel nagrado za najboljšega igralca meseca v zahodni konferenci. Petindvajsetletni slovenski košarkar se je po prejetem priznanju zahvalil navijačem in nato tekmo pospremil s klopi.