29. 11. 2007,
19.06

Četrtek, 29. 11. 2007, 19.06

Šibila & co. do remija

Rokometaši trebanjskega Trima in madžarskega Pler-Airporta iz Budimpešte so se v prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala pokalnih zmagovalcev razšli z neodločenim izidom 28:28.

Tudi tretji slovenski predstavnik v mednarodnih rokometnih pokalih je konec tega tedna iztržil neodločen izid. Po remiju celjske zasedbe v dvoboju z madžarskim Veszpremom in Gold Cluba v obračunu z Bosno iz Visokega je enaka usoda doletela še trebanjsko ekipo.

Dolenjski rokometaši so odlično začeli: s hitro igro v napadu so brez težav in kot za stavo zadevali madžarsko mrežo ter si v 14. minuti priigrali pet golov prednosti (9:4). V nadaljevanju se jim je povsem ustavilo. Igra ni bila več tekoča, za nameček pa se je pri gostih razigral Peter Szabo, z desetimi goli najbolj učinkovit igralec madžarskega moštva. Gostje so v 29. minuti prvič na srečanju izenačili (12:12), v zadnji minuti prvega dela pa z igralcem manj celo prvič na dvoboju povedli s 13:12.

Izbranci Marka Šibile so se v drugem polčasu trudili po najboljših močeh, a njihova igra ni stekla. V 39. minuti so še imeli gol prednosti (18:17), v zadnjih dvajsetih minutah pa so bolj prepričljivo delovali Madžari. Njihova obramba je bila previsoka ovira za gostitelje, tako da so v 56. minuti vodili s 27:25. V zadnjih minutah so Trebanjci vendarle zaigrali nekoliko bolje, neodločen izid pa jim je prinesel Kovalenko, potem ko je v zadnjih sekundah zadel 7-metrovko.