Evropsko prvenstvo v odbojki za ženske, polfinale

Veliko slavje Turkinj: za finale s Srbijo izločile branilke naslova

EP odbojka Turčija | Turkinje so v petih nizih premagale branilke naslova Italijanke. | Foto Guliverimage

Turkinje so v petih nizih premagale branilke naslova Italijanke.

V polfinalu evropskega odbojkarskega prvenstva za ženske so nastopile štiri reprezentance, ki na turnirju še niso izgubile.  Zmagovalke lige narodov Turkinje so v popoldanskem polfinalu prvi poraz prizadejale branilkam evropske lovorike Italijankam. Zmagale so s 3:2 v nizih. V finalu se bodo pomerile s svetovnimi prvakinjami Srbkinjami, ki so v večernem polfinalu s 3:1 premagale Nizozemke.

evropsko prvenstvo, Turčija
Sportal Znane so vse polfinalistke EP

Italijanke, sicer branilke naslova, so bile v dvoboju s Turkinjami že blizu zmage. Vodile so z 2:1 - oba niza, v katerih so zmagale so dobile gladko, v drugem, ki so ga izgubile, pa je bil tesen, tudi v četrtem so že imele lepo prednost. Pri vodstvu 18:14 je dišalo po njihovi zmagi, toda tekmice se niso dale, na 20. točki sta bili ekipi poravnani. Tudi na 22., nato pa so Turkinje dobile tri točke in izid izenačile. "Tie-break" je bil izenačen do izida 5:5, nato pa je sledilo devet zaporednih turških točk ter slavje bronastih z zadnjega EP pred dvema letoma in zmagovalk letošnje lige narodov.

Pri zmagovalkah je bila z 22 točkami najučinkovitejša Melissa Teresa Vargas, igralka kubanskega rodu, pri Italijankah jih je Paola Egonu dosegla še tri več, tudi dva asa in štiri bloke, njena dobra predstava pa ni zadostovala za zmago.

V finalu bodo igrale tudi trikratne evropske in aktualne svetovne prvakinje iz Srbije. Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem so tokrat hitro našle ritem, dobile prvi niz, v drugem nerazumljivo popustile, v njem osvojile vsega 15 točk, a se vendarle pravočasno vrnile v igro in dobile naslednja dva niza. Kot je to običajno, so do zmage prišle predvsem po zaslugi Tijane Bošković, ki je tokrat dosegla 29 točk, en as in tri bloke.