17.35

8 let, 1 mesec

Četrtek, 29. 11. 2007, 17.35

V Zagreb z zaostankom

V torek in sredo so bile v kvalifikacijah za uvrstitev v nogometno ligo prvakov odigrane prve tekme drugega kroga.

V Domžalah so igralci Dinama slavili zmago z 2:1 in si priigrali pomembno prednost pred povratnim srečanjem, ki bo na sporedu v torek v Zagrebu.

Drugi krog kvalifikacij za uvrstitev v elitno nogometno tekmovanje nosi posebno težo. Štirinajst zmagovalcev si bo z napredovanjem v primeru najslabšega scenarija v tretjem odločilnem krogu priigralo vsaj še dve tekmi v pokalu UEFA, poraženci pa bodo končali z evropskimi nastopi. Žreb je Domžalčanom namenil zagrebški Dinamo, ki je v minuli sezoni z veliko prednostjo osvojil hrvaško prvenstvo.

''Modri'' so v prvem krogu kvalifikacij le stežka ugnali predstavnika Azerbajdžana Khazarja, izbranci Slaviše Stojanoviča pa so si v pripravljalnem obdobju nabrali kar nekaj prijetnih izkušenj s hrvaškimi prvoligaškimi klubi. V Domžalah so gostje dosegli zadetek v uvodnih minutah obeh polčasov, domači pa so malo pred koncem prek Dražena Žežlja, ki je debitiral z zadetkom le omilili poraz. Na gostovanju jih tako čaka težko delo v primeru, če se želijo uvrstiti v nadaljevanje tekmovanja.

Liga prvakov, 2. krog kvalifikacij (prve tekme)

Sreda: Domžale : Dinamo Zagreb 1:2 (0:1) Žeželj 87.; Šokota 7., Modrić 51./11-m

Astana : Rosenborg 1:3 (1:1) Kučma 27.; Kone 4., 62., Iversen 58./11-m

Ventspils : Red Bull Salzburg 0:3 (0:2) Aufhauser 20., 27., 83./11-m

Bešiktaš : Šeriff Tiraspol 1:0 (0:0) Toraman 73.

Žilina : Slavia Praga 0:0 R.K.: Aračić 88.

Crvena Zvezda : Levadia Tallinn 1:0 (1:0) Koroman 35.

Hafnarfjördur : BATE Borisov 1:3 (1:1) Vilhjalmsson 4.; Liktarovič 32., Rodionov 49., Bližnjuk 61.

Torek: Pjunik Erevan : Šahtjor Donjeck 0:2 (0:1) Gladky 44., Brandao 49.

Tampere United : Levski Sofija 1:0 (1:0) Petrescu 16.

Köbenhavn : Beitar Jeruzalem 1:0 (0:0) Allback 9.; R.K.: Boateng 53./Beitar

Genk : Sarajevo 1:2 (1:1) Cornelis 27.; Raščić 14., Muharemović 86.

Debrecen : Elfsborg 0:1 (0:0) Mobäck 65.

Zaglebie : Steaua Bukarešta 0:1 (0:0) Goian 56.

Glasgow Rangers : Zeta 2:0 (0:0) Weir 55., McCulloch 73.; R.K.: Hutton 60./Glasgow