Praga Ostrava svetovno prvenstvo v hokeju

Svetovno prvenstvo v hokeju, skupinski del, 11. dan

Britanci in Poljaki se poslavljajo od elite, Švedi ostajajo stoodstotni

SP v hokeju 2023: Velika Britanija : Norveška | Norvežani so Veliko Britanijo izločili iz elite. | Foto Reuters

Norvežani so Veliko Britanijo izločili iz elite.

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije na Češkem poteka predzadnji dan skupinskega dela tekmovanja. V Pragi so v derbiju začelja Norvežani s 5:2 ugnali Britanci, ki so tako že izpadli iz elite. V Ostravi so Švedi, slavili še šestič v šestih tekmah. S 3:1 so ugnali Francoze in potrdili prvo mesto po skupinskem delu.

SP v hokeju 2024: Kanada - Švica
Sportal Derbi Kanadčanom, loterija Latvijcem, Američani z "desetico"

Na večernih tekmah so gledalci videli po štiri zadetke. V Pragi so Finci s 3:1 ugnali Dance, in sedaj za las držijo mesto v četrtfinalu. Prav vsi zadetki so padli v zadnji tretjini. V Ostravi pa je neposreden spopad za obstanek med elito med predzadnjim Kazahstanom in zadnjo Poljsko pripadel prvemu, tako da Poljaki odhajajo v divizijo I, skupino A. Tudi na tej tekmi je bilo 3:1.

Švedi ostajajo brez praske

Švedi so se v popoldanski tekmi namučili s Francozi in jih ugnali šele v izdihljajih tekme. V prvem delu igre sta mreži namreč mirovali, v drugem pa je padel po zadetek na vsaki strani. Švedi so nato prek Erika Karlssona v zadnji tretjini hitro povedli, zmago pa je štiri sekunde pred koncem z zadetkom v prazno mrežo potrdil Andre Burakovski.

Norvežanom zmaga proti Veliki Britaniji ni prinesla veliko, saj so že pred svojo zadnjo tekmo na prvenstvu ostali brez možnosti za četrtfinale. Vseeno niso dopustili presenečenja in že po 20 minutah vodili s 3:0. Preostali tretjini sta se končali z 1:1 in Britanci so se po porazu poslovili od elite. Za vikinge je bil na srečanju dvakrat natančen Eskild Bakke Olsen.

Dve skupini, zadnja se poslavljata

Na Češkem sodeluje 16 reprezentanc, ki so na predtekmovanju razdeljene v dve skupini. Redni del oziroma tekmovanje v skupinah bo potekalo do torka, 21. maja. Četrtfinalni tekmi (po dve v Pragi in Ostravi) bosta na vrsti dva dni pozneje, polfinalni v soboto, 25. maja, finale in mali finale pa v nedeljo, 26. maja. Te štiri odločilne tekme bo gostila Praga.

Najslabša reprezentanca vsake skupine - Velika Britanija in Poljska - je izpadla v divizijo I, skupino A, iz katere so letos znova napredovali Slovenci, ki bodo med elito igrali prihodnje leto na Švedskem ali Danskem.

Svetovno prvenstvo, skupinski del, 11. dan (Ostrava in Praga)