1. 4. 2013,
19.50

Ponedeljek, 1. 4. 2013, 19.50

Po Barçi sredi Nemčije ponižan še madridski Real

Nogometaši Bayerna in Borussie so na prvih polfinalnih tekmah lige prvakov povsem ponižali španska velikana. Bavarci so s 4:0 razbili Barcelono, Dortmundčani pa s 4:1 madridski Real.

Bayern je z visoko zmago naredil velik korak k uvrstitvi v finale. Barcelono je nadigral v vseh pogledih in zasluženo prišel do štirih zadetkov. Prvega je zabil Thomas Müller v 25. minuti, na 2:0 je povišal Mario Gomez (49.), za 3:0 je zadel Arjen Robben (73.), končni izid tekme pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil Müller v 82. minuti.

V sredo sta se v Dortmundu pomerila še jesenska znanca, Borussia in Real. Nogometaši Borussie so na prvi polfinalni tekmi lige prvakov pred domačimi navijači premagali madridski Real s 4:1 (1:1). Za rumeno-črne je štirikrat zadel Robert Lewandowski v osmi, 50., 55. in 67., za Real pa Portugalec Cristiano Ronaldo v 43. minuti.