Jaka Bijol italijansko prvenstvo Roma Udinese Fabio Cannavaro

Četrtek, 25. 4. 2024, 21.05

Italijansko prvenstvo, 32. krog (prekinjena tekma)

Šok za novega trenerja Udineseja in nepopisna sreča za Romo

Roma Udinese | Bryan Cristante je popeljal Romo do treh točk v šesti minuti sodnikovega podaljška. | Foto Guliverimage

Nogometaši Udineseja in Rome so dokončali prekinjen dvoboj 32. kroga serie A. Ta je bil pred poldrugim tednom zaradi poškodbe Evana Ndicke prekinjen po 73 minutah pri rezultatu 1:1. Pri tem bi skoraj tudi ostalo, a je nato Bryan Cristante po podaji Paula Dybale v izdihljajih sodniškega podaljška popeljal goste iz Rima do pomembne zmage v boju za ligo prvakov (2:1).

V današnjih preostalih minutah je ob koncu tekme po podaji Paula Dybale zadel Bryan Cristante za 17. zmago Rome, ki se je utrdila na petem mestu.

Novi trener Udineseja Fabio Cannavaro na klopi prvoligaša iz Vidma, za katerega je nastopil tudi Jaka Bijol, je tako na krstni tekmi ostal brez pomembne točke v boju za obstanek. Videmčani, ki so pogrešali poškodovanega Sandija Lovrića, še najprej ostajajo v zelo nehvaležnem položaju, saj jim grozi krčevit boj za obstanek. Udinese je na 17. mestu, na katerem ima toliko točk kot 18. Frosinone, ki je že na mestu, ki vodi v drugo ligo.

Fabio Cannavaro ni začel uspešno dela v Vidmu. | Foto: Guliverimage Fabio Cannavaro ni začel uspešno dela v Vidmu. Foto: Guliverimage

Na 14. aprila začeti tekmi je bil ob prekinitvi izid 1:1, pri čemer je Roberto Pereyra zadel za domače v 23. minuti, izenačil pa je Romelu Lukaku v 64.

Na vrhu lestvice je Inter, ki je že prvak, potem ko ima štiri kroge pred koncem 17 točk naskoka pred Milanom in 22 pred Juventusom.