8.46

8 let, 1 mesec

Petek, 14. 12. 2007, 8.46

Uspešen slovenski večer v ligi NBA

V severnoameriški poklicni ligi NBA je bilo odigranih kar 11 tekem. Rašo Nesterović in Primož Brezec sta se veselila zmag. Beno Udrih je sicer ostal praznih rok, a je bil znova razigran.

Pod severnoameriškimi obroči lige NBA so se torej predstavili trije slovenski košarkarji. Rašo Nesterovič je za zmago Toronta nad Dallasom z 92:76 prispeval 10 točk in skok, Primož Brezec pa dve točki in tri skoke za zmago Charlotta nad Los Angeles Clippersi s 108:103. Od slovenskih igralcev je bil najbolj učinkovit Beno Udrih, saj je dosegel 16 točk ter prispeval po tri podaje in skoke, a je njegov Sacramento po pričakovanju izgubil v Bostonu z 78:90.

Toronto je tretjič zapored zmagal in končal niz osmih zaporednih porazov z Dallasom, ki je v Kanadi dosegel najslabši strelski izkupiček v tej sezoni, saj je dosegel le 76 točk. Za prvo kanadsko zmago nad ekipo iz Teksasa po dolgih štirih letih si največ zaslug lastita Kris Humphries (16 točk in 12 skokov) ter Chris Bosh (17 točk), a tudi kolektivna in granitna obramba domačih igralcev. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Jason Terry (21 točk), čudežni Nemec Dirk Nowitzki pa je prispeval le 13 točk s skromnim metom 6:15.

V Charlottu je domača trojka Raymond Felton (26 točk), Emeka Okafor (25 točk in 16 skokov) in Gerald Wallace (25 točk) poskrbela za drugo zmago v zadnjih desetih tekmah, v kalifornijski ekipi pa se je izkazal Corey Maggette (23 točk). V tej sezoni "neustavljivi" Boston je dosegel 18. zmago (doslej je doživel le dva poraza), za zmago nad Udrihovim Sacramentom pa sta se izkazala novinec Glen Davis s 16 točkami in devetimi skoki ter veteran Paul Pierce s 26 točkami.

Izjemno divje je bilo v Indianapolisu, kjer je domača ekipa premagala Chicago s 117:102, sodniki pa so dosodili kar pet tehničnih napak in dve izključitvi. Na domači strani si je predčasno pot v slačilnico prislužil Troy Murphy, na gostujoči pa Tyrus Thomas. New York je edino moštvo, ki je doživelo poraz na domačem igrišču. V Madison Square Gardnu so bili od Kratkohlačnikov boljši gosti iz Seattla, ki so slavili s 117:110. Najbolj učinkovit je bil Kevin Durant s 30 točkami. V Phoenixu je ponovno vse očaral domači organizator igre Steve Nash, ki je za zmago nad Utahom prispeval 29 točk in 11 podaj, izdatno pomoč pa je imel v Shawnu Marionu (26 točk in 15 skokov).

Liga NBA, 12. december:

Toronto Raptors : Dallas Mavericks 92:76 Bosh 17, Humphries 16, Nestreović 10 točk in skok v 18 minutah; Terry 21, Howard 19

Boston Celtics : Sacramento Kings 90:78 Udrih 16 točk, 3 skoki in 3 podaje v 38 minutah, Artest 16; Pierce 26, Davis 16

Charlotte Bobcats : Los Angeles Clippers 108:103 Felton 26, Okafor 25, >Brezec: 2 točki in 3 skoki v 18 minutah; Maggette 23;

Philadelphia 76ers: Minnesota Timberwolves 98:94 Iguodala 26, Green 18; Jefferson 22, McCants 15

Indiana Pacers : Chicago Bulls 117:102 Rush 22, O'Neal 18; Gordon 18, Smith 16

New York Knicks : Seattle SuperSonics 110:117 Crawford 29, Randolph 27; Durant, Green 17

Milwaukee Bucks : Orlando Magic 100:86 Redd, Jianlian 18; Howard 20, Lewis 20

Houston Rockets : Detroit Pistons 80:77 McGrady 29, Ming 21; Wallace 21, Billups 15

Denver Nuggets : New Orleans Hornets 105:99 Anthony 32, Iverson 22; Paul 30, West 25

Portland Trail Blazers : Golden State Warriors 105:95 Oulaw 22, Roy 21; Davis 23; Barnes 15

Phoenix Suns : Utah Jazz 103:98 Nash 29, Marion 26; Boozer 24, Millasp 20