1. 1. 2010,
22.25

Petek, 1. 1. 2010, 22.25

Bostonu "zimska klasika" lige NHL

Hokejisti moštva Boston Bruins so v tekmi na bejzbolskem štadionu ekipe Red Sox na veselje več kot 38.000 ljubiteljev hokeja z 2:1 premagali Philadelphia Flyers. Drugo tekmo večera dobil Buffalo.

"Zimska klasika" so v severnoameriški poklicni ligi NHL poimenovali tekme, ki jih okoli novega leta organizirajo na štadionih, namesto v dvoranah. Tokratno izvedbo je gostilo mesto Boston, na štadionu Fenway Park, sicer domu znamenitega bejzbolskega moštva Red Sox.

Nekaj več kot 38.000 gledalcev je videlo izenačeno tekmo, z golom Dannyja Syvreta v 5. minuti druge tretjine je sicer povedla Philadelphia, a so domačini pred iztekom rednega dela tekme, prek Marka Recchija izenačili in izsilili podaljšek, v tem pa je zmagovalca odločil nemški profesionalec Marco Sturm.

V edini preostali tekmi večera je Buffalo na domačem ledu po podaljšku ugnal Atlanto, ki ni prišla do zmage še sedmič zapored. V peti minuti podaljška je tekmo odločil Derek Roy.