Sreda, 1. 9. 2021, 23.20

ep v šahu, reykjavik

Šubelj slavil v 7. krogu

Šah | Foto Getty Images

Mednarodni mojster Jan Šubelj je v sedmem krogu evropskega prvenstva v šahu, ki poteka v Reykjaviku na Islandiji, z belimi figurami premagal poljskega velemojstra Vojtecha Plata. Po treh zaporednih remijih je tokrat osvojil celo točko in jih ima sedaj 4,5. Matej Šebenik je remiziral, Laura Unuk pa izgubila.

Matej Šebenik je remiziral s Poljakom Grzegorzom Gajewskim in ima 4,5 točke ter je na 35. mestu, Šubelj pa je 46.

Laura Unuk je vodila črne figure v partiji z Grkom Dimitriosom Papelisom in izgubila ter je ostala pri 2,5 točke na 134. mestu.

Po remiju je doslej vodilni Azerbajdžanec Rauf Mamedo nazadoval na drugo mesto, prehitel ga je Rus Anton Demčenko, ki je ugnal rojaka Aleksandra Dončenka. Oba imata po šest točk, sledi sedmerica s po pol točke zaostanka.

Prvenstvo, na katerem je 183 udeležencev, se bo po enajstih krogih končalo 5. septembra.