Edmonton Oilers Vancouver Canucks Florida Panthers Boston Bruins liga NHL

Sobota, 11. 5. 2024, 7.53

Liga NHL, 10. maj

Florida po gostujoči zmagi povedla v dvoboju, Edmonton izenačil #video

Edmonton Oilers | Hokejisti Edmonton Oilers so po podaljšku s 4:3 premagali ekipo Vancouver Canucks in izenačili v zmagah na 1:1. | Foto Reuters

Hokejisti Vancouver Canucks so v polfinalu zahodnega dela končnice severnoameriške lige NHL doma izgubili, Edmonton Oilers je po podaljšku zmagal s 4:3 in izenačil v zmagah na 1:1. Na vzhodnem delu so igralci Floride Panthers v Bostonu s 6:2 premagali Bruins in povedli z 2:1.

Hokejisti Floride so v sinočnji tekmi izkoristili kar štiri "power playe" in zabeležili suvereno zmago nad Bostonom. Na uvodnih dveh tekmah so panterji izkoristili le eno od devetih številčnih prednosti na ledu, tokrat pa so z igralcem več zadeli štirikrat. Evan Rodrigues je dosegel dva gola za Florido, Sergej Bobrovski je zbral 15 obramb. Za prvo ekipe iz atlantske skupine je Brandon Montour dodal gol in podajo, trikrat je bil podajalec Matthew Tkachuk.

Pri Bostonu je gol in podajo dosegel Jake DeBrusk, medtem ko je 27 strelov zaustavil Jeremy Swayman. Igralci Bruins, ki so druga ekipa iz atlantske skupine, so v tretji tretjini igrali brez kapetana Brada Marchanda. Slednji je v prvi tretjini prejel udarec Sama Bennetta in čeprav je odigral prvi dve tretjini do konca, se v zadnji zaradi poškodbe zgornjega dela telesa ni več vrnil na led.

V Vancouvru so naftarji po zmagi v podaljšku serijo na štiri zmage izenačili na 1:1. Za zmago Edmontona je po 5:38 minute podaljška zadel Evan Bouchard.

Tako Connor McDavid kot Leon Draisaitl sta vsak dosegla po gol in dodala po tri podaje pri Edmontonu, Stuart Skinner je zbral 16 obramb. Draisaitl je sicer dosegel vsaj točko na vseh sedmih tekmah končnice, ki jih je igral, na šestih je dosegel več kot eno in ima skupno 16 točk (šest golov, deset podaj), kar je ena manj od McDavida, vodilnega v ligi ta trenutek.

Pri Vancouvru je Elias Pettersson dosegel svoj prvi gol v končnici, Nikita Zadorov je prispeval gol in podajo, J.T. Miller je dvakrat podal, Artur Silovs pa je v vratih zbral 27 obramb. Tretja tekma serije bo v Edmontonu.