Četrtek, 1. 10. 2020, 18.38

OP ZDA, ATP, 5. dan

Aljaž Bedene preskočil Srba, Đoković brez težav prek Litovca

2

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene se je prebil v tretji krog Roland Garrosa. | Foto Reuters

Aljaž Bedene se je prebil v tretji krog Roland Garrosa.

V moški konkurenci OP Francije je do nove zmage prišel Aljaž Bedene, ki je srbskega kvalifikanta Nikolo Milojevića v drugem krogu premagal s 7:5, 2:6, 6:1 in 7:6 (4). Na osrednje igrišče je danes stopil tudi Novak Đoković in gladko v treh nizih opravil z Litovcem Ricardasom Berankisom.

Kaja Juvan
Sportal Slab pariški dan za Slovenke, do zmage le Zidanškova

"Vse sem imel ves čas pod nadzorom, kar se je videlo tudi v podaljšani igri." | Foto: Gulliver/Getty Images "Vse sem imel ves čas pod nadzorom, kar se je videlo tudi v podaljšani igri." Foto: Gulliver/Getty Images Enaintridesetletni Aljaž Bedene in šest let mlajši Srb Nikola Milojević se do zdaj na turnirjih ATP še nista srečala. Igre tekmeca še nista uspela spoznati, za začetku je kazalo, da to bolj ustreza Milojeviću. Bil je prvi, ki je tekmecu vzel servis, toda do konca niza mu je Ljubljančan vrnil z dvojno mero in niz dobil 7:5.

V naslednjih dveh je bil bolj kot ne enostranski promet. Srb je gladko dobil drugega, Slovenec pa tretjega, četrti je bil spet izenačen. Celo do te mere, da ga je morala odločiti podaljšana igra. V njej se je 144. igralec sveta še držal do izida 4:4, nato pa je 56. na svetovni računalniški lestvici, ki je precej bolje serviral od tekmeca, dobil tri zaporedne točke in se drugič po letu 2016 uvrstil v tretji krog tega turnirja.

Bedene je v Parizu prišel do pete zmage, v tretjem krogu pa se bo pomeril s petim nosilcem, Grkom Stefanosom Tsitsipasom.

Aljažu Bedenetu je pomagala tudi trma

“Na začetku sem pričakoval drugačen odziv tekmeca oziroma drugačno igro. Nisem ga velikokrat videl igrati. Presenetil me je z igro, igral je zelo hitro. Potreboval sem nekaj časa, da sem se privadil na njegovo igro. V prvem nizu nisem igral dobro, pa sem ga vseeno dobil. V drugem sem malce padel. Bolj psihično, kot fizično. Takrat sem si rekel, da imam več znanja kot on in da se moram osredotočiti na to kar znam. In tretji niz je bil res zelo dober. Za podaljšano igro v četrtem nizu sem se pripravil vnaprej. Vse sem imel ves čas pod nadzorom, kar se je videlo tudi v podaljšani igri. Bil sem bolj potrpežljiv, bolj trmast in uspelo mi je dvoboj končati po štirih nizih. Zadovoljen sem z zmago,“ je dejal po dvoboju Bedene.

Novak Đoković | Foto: Gulliver/Getty Images Foto: Gulliver/Getty Images

Novak Đoković, ki velja za enega glavnih favoritov na turnirju, je v drugem krogu pometel z Ricardasom Berankisom iz Litve. 33-letni Beograjčan je dobil še tretji spopad z Litovcem, tokrat ga je premagal s 6:1, 6:2 in 6:2.

"Lažje je bilo, ker je imel tekmec težave z bolečinami v hrbtu in se je, vsaj v tretjem nizu, težje gibal. A vseeno, dobro sem se počutil, tako kot že v prvem krogu, in naj se to nadaljuje," je dejal Đoković, ki je dosegel že jubilejno 70. zmago na peščenih igriščih Roland Garrosa, svojega tekmeca pa je tokrat odpihnil z igrišča in 83 minutah dvoboja je oddal le pet iger.