1. 12. 2010,
21.54

Sreda, 1. 12. 2010, 21.54

Po težavah na poti visok poraz s Črno goro

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je odigrala prvo od dveh pripravljalnih tekem v Črni gori pred nastopom na Euru 2010. Gostiteljice so bile boljše za deset zadetkov.

Po prihodu z mednarodnega turnirja v Španiji, na katerem so Slovenke na tekmi za končno peto mesto premagale B-selekcijo Črne gore, so odpotovale na pripravljalni tekmi z najboljšo reprezentanco te države. Toda torkovo potovanje se je precej zapletlo, kajti zaradi goste megle na dubrovniškem letališču Ćilipi je moralo letalo pristati v Splitu. Tako so igralke in člani strokovnega vodstva v Tivat prispeli šele na dan tekme (danes okoli 5.30 zjutraj), zato so bile slovenske reprezentantke seveda precej utrujene.

Na prvem medsebojnem dvoboju v Tivtu so bile uspešnejše gostiteljice Črnogorke, ki so zmagale kar z desetimi zadetki razlike (35:25). Domača reprezentanca si je že v prvih tridesetih minutah priigrala kar devet zadetkov prednosti (20:11), v nadaljevanju pa je bilo razmerje moči na igrišču precej bolj enakovredno. Ekipa selektorja Ivice Rimanića je sedemetrovke izvajala polovično uspešno (2-1, Črna gora 5-3), na kazenski klopi pa je preživela štiri minute (gostiteljice osem). Za zmagovalke sta največ zadetkov dosegli Maja Savić (7) in Bojana Popović (6).