4. 11. 2017,
21.03

Thermometer Blue 0,60

liga prvakov liga prvakov Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Branko Tamše Željko Babić

Sobota, 4. 11. 2017, 21.03

Rokometna liga prvakov, 6. krog

Gorenje je Norvežanom vrnilo z obrestmi

gorenje vojvodina | Foto Vid Ponikvar

Rokometaši Gorenja so v Velenju v šestem krogu lige prvakov visoko s 30:21 premagali norveški Elverum. Celjani so v sredo v izgubili v gosteh pri Flensburgu (28:33) in doživeli četrti poraz.

Gorenje je norveškega prvaka Elverum, proti kateremu je v prejšnjem krogu tesno izgubilo, povsem nadigralo in prišlo do visoke zmage. Pri gostih igra tudi slovenski legionar Tine Poklar, ki je tokrat dosegel dva gola, a tekmo zaradi rdečega kartona končal na tribuni..

"Ta zmaga je plod dela celotne ekipe. Po zaslugi dobre obrambe smo si v drugem polčasu zagotovili nekaj lahkih zadetkov iz nasprotnih napadov. Svoj delež k uspehu je zagotovo dodal tudi naš vratar Klemen Ferlin," je dejal eden najboljših rokometašev na tekmi Rok Ovniček.

Celjani so se dobro upirali Flensburgu

Celjska ekipa ostaja pri treh točkah v ligi prvakov, ki jih je osvojila do zdaj, potem ko je premagala poljski Vive Kielce in igrala neodločeno z beloruskim Brestom. V Flensburgu so v sredo Celjani nastopili zelo oslabljeni, saj so manjkali Luka Mitrović, Žiga Mlakar in Borut Mačkovšek. Kljub temu so se favoriziranim Nemcem dobro upirali in v drugem polčasu kratek čas tudi vodili, toda potem je Flensburg pritisnil na plin in brez večjih težav prišel do pričakovane zmage.

Ne najboljši krog za legionarje

Kaj pa legionarji? Kiel je dosegel pomembno zmago pri Brestu. Od Kielc je bil boljši PSG. Slovenska trojka je skupaj dosegla sedem golov. Veszprem je premagal Aalborg. Izgubili pa so Slovenci pri Zagrebu, Wisli in Picku.