1. 2. 2014,
22.25

Sobota, 1. 2. 2014, 22.25

Krimovo sladko maščevanje

Rokometašice Krima so v Stožicah dosegle izjemno zmago in v 1. krogu drugega dela lige prvakinj na pleča položile evropskega prvaka iz leta 2011, norveški Larvik s 24:18 (12:10).

Ljubljančanke, ki so med premorom iz različnih razlogov ostale brez štirih igralk, so dobro začele, predvsem v obrambi. V 14 minutah so dobile le dva gola in povedle za štiri. Do odmora so Norvežanke, ki so v lanski sezoni Krim izločile v polfinalu lige prvakinj, prednost razpolovile, v drugem polčasu pa je imel Krim vrsto priložnosti tudi za pobeg na pet golov prednosti.

To mu je uspelo štiri minute pred koncem in tekma je bila nedvomno dobljena. Predvsem po zaslugi potrpežljivega napada in izjemne obrambe, ki je imela velikansko zaslombo tudi v sijajni Sergeji Stefanišin, ki je ustavila kar 19 žog.

''Glede na potek tekme mislim, da smo Larvik dobro presenetili. To je dokaz, da smo kondicijsko dobro pripravljeni in da zdržimo, čeprav nas je malo manj. Morda so Norvežanke mislile, da imamo moči le za en polčas,'' je zadovoljno razlagala kapetanka, ki je skandiranje navijačev več kot zaslužila.

''Težko je bilo vseh 60 minut. Tempo je bil visok, Larvik je ena najbolje pripravljenih ekip v Evropi. Dobro smo odigrali v obrambi, preprečili Larvikov protinapad in na koncu zasluženo zmagali. Nikakor nismo mogli pobegniti na več kot dva ali tri gole, ampak ves čas smo nadzirali rezultat,'' je povedala Andrea Penezić, ki je bila s sedmimi goli prva strelka Krima in tekme.