28. 11. 2007,
21.57

Sreda, 28. 11. 2007, 21.57

Koprčani skozi šivankino uho

Rokometaši koprskega Cimosa so v povratni tekmi tretjega kroga evropskega pokala EHF v gosteh izgubili s portugalsko ABC Brago. Kljub porazu so se uvrstili v osmino finala.

Koprskim rokometašem je s skrajnimi močmi uspelo ubraniti prednost s prve tekme in se uvrstiti osmino pokala. Devet zadetkov iz prve tekme so domači skorajda nadoknadili že v prvih minutah povratne tekme. Z agresivno obrambo 3-2-1 so pritiskali na koprske napadalce, ki so zaigrali zmedeno, neizkušena italijanska sodnika sta podlegla pritisku s tribun in hitro dvigala roki za pasivne napade, tako da so se varovanci trenerja Matjaža Tominca odločali za hitre in neuspešne mete.

V 19. minuti so si gostitelji priigrali osem golov prednosti (9:1). V nadaljevanju se je le nekoliko razbranil Enid Tahirovič, njegovi soigralci pa so začeli dosegati gole in držati korak s tekmeci, kljub temu pa polčas zaključili s šestimi goli zaostanka (9:15). V drugem polčasu je Tominec zaukazal obrambo 3-2-1 namesto 6-0, kar je malce zmedlo Portugalce, Koprčani pa so se približali na vsega tri gole razlike. V 48. minuti so si gostitelji vnovič priigrali sedem golov prednosti (21:14), v zadnji minuti osem (27:19), izkušeni Tominec pa je s pravočasno minuto odmora in napotki vendarle preprečil popoln preobrat v Bragi.