Liga MEVZA, moški, zaključni turnir

ACH Volley še devetič pokorili srednjeevropsko konkurenco

ACH Volley | ACH Volley potrdil primat v ligi MEVZA. | Foto GEPA pictures

ACH Volley potrdil primat v ligi MEVZA.

V Pliberku na avstrijskem Koroškem se je z zaključnim turnirjem končala letošnja liga MEVZA. Prvaki srednjeevropske lige so še devetič postali odbojkarji ljubljanskega ACH Volleyja, ki so v finalu s 3:0 premagali avstrijsko ekipo s slovenskim pridihom Posojilnico Dob. Za tretje mesto sta obračunala poraženca polfinalnih tekem, Calcit Volley in Waldviertel. S 3:1 v nizih so zmagali Kamničani.

Do zmage proti ekipi slovenskega trenerja Matjaža Hafnerja, ki jo je v rednem delu na domačem igrišču premagala, to je bil tudi edini poraz slovenskih prvakov, so prišli nekoliko lažje, kot so mnogi pričakovali. Bržkone je bila za končni rezultat odločilna končnica drugega niza, pred katero so Ljubljančani zaostajali 19:22, a se s delnim izidom 4:0 rešili, nato pa izkoristili že prvo zaključno žogo.

To je bil tudi edini niz, v katerem sta bila tekmeca izenačena, v prvem in tretjem pa je ACH povedel že na začetku, prednost pa zanesljivo držal vse do konca oziroma jo le še večal.

Pri Ljubljančanih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Petar Đirlić, pri gostiteljih jih je Matej Mihajlović, eden štirih Slovencev pri Posojilnici Dobu in še lani član ljubljanske ekipe, dosegel 16.