20.18

Juninho NK Domžale

Torek, 26. 4. 2011, 20.18

V drugem polčasu do finala

Nogometaši Domžal so na povratni polfinalni tekmi Hervis pokala Slovenije premagali IB Interblock z 2:0 (0:0) in se uvrstili v finale tega tekmovanja

Domžalčani so bili v polfinalnem obračunu z drugoligašem favoriti in to vlogo so s sicer nekaj mukami tudi upravičili. Domžale bodo tako kot lani spet igrale v finalu tega tekmovanja (ta bo letos 25. maja v Stožicah), v katerem se bodo tako kot v prejšnji izvedbi spet merile z branilcem naslova Mariborom.

Tekmo so bolje začeli spet močno oslabljeni Domžalčani. Že v prvi minuti ta bila nevarna Marko Drevenšek in Darko Topić, v deveti pa je Mitja Zatkovič s strelom z 18 metrov Sebastjana Čelofigo prisilil k izvrstni obrambi. Pozneje so se prebudili tudi Ljubljančani, ki so si tako kot domačini priigrali še nekaj polpriložnosti v prvem polčasu, a do zadetka niso prišli ne eni ne drugi. Tik pred koncem polčasa je znova nevarno ustrelil Zatkovič, Čelofiga pa je žogo z nekaj težavami zadržal pred golovo črto.

Kmalu po začetku drugega polčasa so domači povedli. V 57. minuti je Drevenšek s sredine igrišča podal nekoliko na desno do Juninha, ta pa je z močnim in natančnim strelom zadel spodnji desni kot vrat vratarja Čelofige. Takoj po zadetku so se za bolj napadalno igro odločili v gostujočem taboru, a ta ni dala želenih sadov, spet le nekaj polpriložnosti. Domači so tekmo dokončno odločili v svoj prid v 81. minuti, ko je Jernej Smukavec po hitrem protinapadu pobegnil gostujoči obrambi in na koncu premagal še vratarja za končnih 2:0.