Sandi Lovrič Blaž Kramer Osim Ivica Benjamin Šeško Benjamin Šeško Red Bull Salzburg

Nedelja, 1. 5. 2022, 21.50

2 leti

Salzburg osvojil avstrijski pokal, Zürich švicarsko ligo

Šeško do dvojne krone, državni prvak tudi Kramer

Salzburg Benjamin Šeško | Benjamin Šeško je dosegel enega od treh golov Salzburga v finalu. | Foto Reuters

Benjamin Šeško je dosegel enega od treh golov Salzburga v finalu.

Benjamin Šeško se s Salzburgom veseli četrte zaporedne dvojne krone. Naslov v avstrijskem prvenstvu so si Salzburžani pred časom zagotovili predčasno, zdaj pa so osvojili še domače pokalno tekmovanje. Blaž Kramer pa je s Zürichom osvojil naslov švicarskega prvaka.

Nogometaši Salzburga so v Celovcu s 3:0 premagali Ried. Benjamin Šeško je bil v 87. minuti po protinapadu strelec zadnjega gola, pred tem sta mrežo zatresla Hrvat Luka Sučić in Maximilian Wöber. Slovenec je s petimi goli tudi najboljši strelec tekmovanja.

Pred tekmo so z minuto molka igralci in navijači počastili spomin na preminulega nekdanjega trenerja Sturma Ivico Osima. Salzburg je v tem tekmovanju zmagal devetič, vsakokrat v sezoni, ko je bil tudi prvak. Rekorder po številu zmag je Austria Dunaj, ki ima 27 naslovov.

Trinajstič prvak Švice Zürich

Zürich si je zagotovil 13. naslov v zgodovini in prvega po letu 2009 zagotovila, potem ko je z 2:0 v gosteh premagal neposrednega tekmeca za naslov Basel in si na lestvici priboril neulovljivo prednost 16 točk.

Gola sta dosegla Assan Ceesay in Nikola Boranijasević. Blaž Kramer je odigral celoten drugi polčas, potem ko je ob odmoru zamenjal strelca prvega gola. Za Zürich igra tudi nekdanji igralec Olimpije Ante Ćorić, ki je v igro prav tako vstopil v drugem polčasu.

Zadnji, trikratni zaporedni prvak Young Boys je trenutno na lestvici tretji, Lugano, ekipa Žana Celarja in Sandija Lovrića, pa peti.