8 let, 1 mesec

Josip Iličić Valter Birsa

Petek, 15. 4. 2011, 22.04

Novakovič tretjič zapored, Samir zablestel v Neaplju

Dva izmed reprezentantov v tujini sta se ta konec tedna vpisala med strelce. To sta bila Milivoje Novakovič in Matej Mavrič. Samir Handanovič ubranil enajstmetrovko v Neaplju.

Samir Handanovič: Udinese je v Neaplju prekinil dva zaporedna poraza. Veliko zaslug je imel tudi Samir Handanovič, ki je v 89. minuti ubranil enajstmetrovko Edisonu Cavaniju, sicer drugemu strelcu Serie A. V 69. minuti pa je prejel rumeni karton. Udinese se je s to zmago (2:1) spet resneje vključil v boj za ligo prvakov.

Vid Belec: Croton je že v petek v drugi italijanski ligi gostoval v Livornu in zmagal z 2:1. Mladi slovenski vratar tokrat ni branil, saj je bil v zadnjem krogu izključen.

Jasmin Handanovič: Empoli je v drugi italijanski ligi v nedeljo gostoval pri Atalanti v Bergamu in jo premagal z 2:1. Ljubljančan je spet sedel na klopi.

Boštjan Cesar: Chievo je v prvi italijanski ligi v nedeljo gostil Bologno in zmagal z 2:0. Ljubljančan je igral v prvi postavi in bil med najboljšimi na igrišču. Igral je vso tekmo in se v statistiko vpisal z rumenim kartonom.

Bojan Jokič: Chievo je v prvi italijanski ligi v nedeljo gostil Bologno in zmagal z 2:0. Kranjčana ni bilo niti na klopi domačega moštva.

Mišo Brečko: V soboto je Köln v prvi nemški ligi gostil Stuttgart in izgubil z 1:3. Trboveljčan je, tako kot skoraj vedno, igral 90 minut.

Marko Šuler: Gent je v elitni belgijski ligi v soboto gostil Standard Liege in izgubil z 1:3. Dravograjčan je igral vso tekmo.

Branko Ilič: Moskovska Lokomotiva je v nedeljo pred domačimi navijači v ruski premierligi gostila Volgo in zmagala z 1:0. Slovenski branilec je vso tekmo presedel na klopi.

Matej Mavrič: V avstrijski bundesligi je Kapfenberger v soboto gostoval pri Lasku v Gradcu in zmagal s 3:0. Potem, ko je v minulem krogu zatresel mrežo dunajske Austrie, je tokrat izkušeni slovenski branilec zadel še drugič zapored. V 27. minuti je goste popeljal v vodstvo z 2:0. Igral je vso tekmo.

Siniša Anđelkovič: V prvi italijanski ligi je Palermo v soboto gostoval pri Romi na Olimpijskem štadionu v Rimu in zabeležil pomembno zmago s 3:2. Kranjčana ni bilo niti na klopi gostov.

Josip Iličić: V prvi italijanski ligi je Palermo v soboto gostoval pri Romi na Olimpijskem štadionu v Rimu in zabeležil pomembno zmago s 3:2. Strelec osmih prvenstvenih golov v tej sezoni ni igral, saj še vedno ni okreval po poškodbi, ki jo je staknil v dresu reprezentance na tekmi proti Severni Irski v Belfastu.

Armin Bačinovič: V prvi italijanski ligi je Palermo v soboto gostoval pri Romi na Olimpijskem štadionu v Rimu in zmagal s 3:2, Mariborčan pa je bil edini izmed štirih slovenskih nogometašev na delu v Palermu, ki je tekmo začel v prvi postavi. In v 19. minuti poskrbel za vodstvo domačih, saj je zagrešil enajstmetrovko, ki jo je uspešno v gol spremenil Francesco Totti. Zaradi tega prekrška je prejel tudi rumeni karton. Igral je do 63. minute, ko je bil izid 1:1, nato pa so gostje najprej zabili dva gola, Roma pa je v sodnikovem podaljšku postavila končni izid tekme.

Valter Birsa: Auxerre je v prvi francoski ligi v soboto gostoval v Toulousu in osvojil pomembne tri točke v boju za obstanek. Zmagal je z 1:0. Birsa je igral od prve minute in bil na igrišču do 88. minute. Ko je Auxerre zabil zmagoviti gol, ga ni bilo več na zelenici, saj so gostje do zmage prišli v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Goran Šukalo: V soboto je v nemški drugi ligi Duisburg gostoval pri Energie Cottbusu Roka Kronavetra, ki ni igral, in izgubil z 1:3. Pri gostih je Šukalo igral vso tekmo.

Zlatko Dedič: Po kar petnajstih zaporednih tekmah brez poraza v drugi nemški ligi je Dedičev Bochum v petek še drugič zapored izgubil. Z 0:3 je klonil v gosteh pri Ingolstadtu ter si nekoliko zakompliciral boj za vrnitev v drugo ligo. Trenutno je sicer še vedno na tretjem mestu, ki zagotavlja kvalifikacije, a če bo nadaljeval v podobnem slogu, se Bochumu ne piše dobro. Slovenski napadalec je tokrat priložnost dočakal v drugem polčasu, na igrišče je prišel v 46. minuti, ko je Bochum zaostajal z 0:2, a ni utegnil spremeniti poteka dogajanja na igrišču.

Milivoje Novakovič: V soboto je Köln v prvi nemški ligi gostil Stuttgart in izgubil z 1:3. Edini gol za domače je v 69. Minuti zabil Ljubljančan, in sicer je postavil končni izid. Zdaj je že pri 14 prvenstvenih golih v tej sezoni in le še dva gola zaostaja za osebnim rekordom v bundesligi (16), ki mu je uspel pred dvema sezonama. Glede na to, da je imel v prvem delu sezone veliko težav z zdaj že nekdanjim trenerjem Kölna Zvonimirjem Soldom, je to lep dosežek. Zadel je že na tretji tekmi zapored. Trenutno je na četrtem mestu lestvice strelcev.

Zlatan Ljubijankič: Gent je v elitni belgijski ligi v soboto gostil Standard Liege in izgubil z 1:3. Ljubljančan je igral do 84. minute ko je bil na semaforju že izpisan končni izid.

Tim Matavž: Groningen je v elitni nizozemski ligi v soboto gostoval pri Vitteseju Daliborja Stevanoviča (ni igral) in izgubil z 1:2. Najboljši strelec Groningena v tej sezoni je očitno povsem okreval po poškodbi, zaradi katere je izpustil tudi reprezentančni tekmi proti Italiji in Severni Irski, saj je igral vso tekmo.

Nejc Pečnik: Krila Sovjetov so v času sobotnega kosila v elitni ruski premierligi gostila Krasnodar in remizirala brez zadetkov. Dravograjčan, ki je v Rusijo posojen s strani portugalskega Nacionala, je spet igral od prve do zadnje minute.