8 let, 1 mesec

Artur Boruc

Nedelja, 24. 11. 2013, 11.10

Neumnost vratarja, ki je nasmejala Arsenal in odločila derbi (video)

Nogometaši Arsenala so v otoškem derbiju premagali Southampton, levji delež k zmagi pa je prispeval nespameten poskus preigravanja gostujočega vratarja Arturja Boruca. Kaj je storil Poljak?

Nekdanji vratar poljske izbrane vrste Artur Boruc v zadnjem obdobju gostuje na naslovnicah, a ne po zaslugi ene od najboljših obrambnih vrst v premierligi, temveč nenavadno prejetih zadetkih. Pred tedni ga je vratar Stoke Cityja Asmir Begović z nekaj sreče z drugega dela igrišča premagal po pičlih 13 sekundah igre, kar se na Otoku ni pripetilo že kar nekaj časa. Zdaj je vratar svetnikov postal žrtev lastne napake, nepotrebnega preigravanja v 22. minuti, ko se je želel znebiti Olivierja Girouda, a je francoski napadalec ostal priseben. Poljaku je ukradel žogo in dosegel enega od najlažjih zadetkov v karieri. To je bil gol za 1:0, ob koncu srečanja je Giroud z bele točke postavil zadnji rezultat in Arsenal utrdil na prvem mestu.

Southampton je utrpel šele drugi poraz v sezoni, a bi bilo lahko marsikaj drugače, če bi se 34-letni Boruc sredi prvega polčasa odločil za drugačno možnost in žogo preprosto brcnil globoko na drugo igralno polovico.