1. 12. 2019,
23.01

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,10

špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid La Liga

Nedelja, 1. 12. 2019, 23.01

ŠPANSKO PRVENSTVO, 15. KROG

Lionel Messi z mojstrskim strelom ukanil Jana Oblaka

Lionel Messi | Barcelona ni imela prav veliko priložnosti proti Atleticu, ko pa je vendarle prišla do strela na gol, pa je bil tam nepremagljivi Jan Oblak. Luisa Suareza je spravil v obup, je pa Škofjeločan v 86. minuti le klonil, premagal pa ga je argentinski virtuoz Lionel Messi. | Foto Reuters

V derbiju 15. kroga španskega prvenstva sta se v Madridu pomerila Atletico Jana Oblaka in Barcelona Lionela Messija. In prav ta dva sta bila osrednji figuri dvoboja, pa čeprav je bila to prva tekma francoskega zvezdnika Antoina Griezmanna v dresu Kataloncev na stadionu Wanda Metropolitano, odkar je zapustil rdeče-bele iz španske prestolnice. Zmago Barceloni je v 86. minuti pristreljal prav argentinski čarovnik, ki je zvitim strelom ukanil sicer nepremagljivega Škofjeločana v vratih Atletica.

Sevilla je na prvi nedeljski tekmi ugnala Leganes in se le na točko približala Real Madridu, ki je v soboto v Baskiji premagal Alaves (2:1), Valencia je v večerni tekmi ugnala Villarreal.