17.37

6 let, 7 mesecev

Sobota, 1. 3. 2008, 17.37

HiT Gorica : Primorje 1:3

Nogometaši Primorja so v 21. krogu PrveLige Telekom Slovenije v gosteh ugnali HiT Gorico s 3:1. Derbi sosedov ste lahko spremljali v neposrednem prenosu na SiOL TV (sedmi kanal - Planet TV).

Izjave po tekmi: Gregor Balažic (HiT Gorica) in Edin Šaranović (Primorje)

Video - vrhunci drugega polčasa

94' Še zadnja menjava na tekmi. Namesto Alena Džuzdanovića je vstopil v igro Jan Vidic. Tik pred koncem je za las s strelom z glavo zgrešil vrata Osterc. Sodnik je podaljšal tekmo za skoraj pet minut.

92' Rumeni karton je po prekršku v napadu ter odrivanju tekmeca prejel Ekpoki (HiT Gorica).

90' Igrale se bodo še štiri minute sodnikovega podaljška.

89' Baloh je s skrajnimi močmi odbil strel Ekpokija z glavo v kot. V nadaljevanju akcije je Kršič z močnim strelom z oddaljenosti 30 metrov zadel vratnico.

87' Namesto Mateja Mlakarja je vstopil v igro Madžar Attila Andruško.

86' Rumeni karton je po prekršku nad Šaranovićem prejel Slovak Peter Lerant (HiT Gorica).

84' Gledalci v Novi Gorici so zahtevali strel z bele točke, sodnik Skomina pa je le odmahnil z roko in pokazal na izvajanje kota. Je Panikvar res storil prekršek nad Ekpokijem?

76' Za prvo menjavo se je odločil Borivoje Lučić. Namesto Kosmača je vstopil v igro 27-letni Nedžad Serdarević.

71' Gooooool! 1:3! Demirović je znižal rezultat. Sprva je Ekpoki zatresel levo vratnico, nato pa je izkušeni zvezni igralec iz BiH brez težav premagal vratarja ''rdeče-črnih''.

66' Piriha je z dobrim strelom z roba kazenskega prostora namučil Alen Džuzdanovič.

65' Dvojna menjava v vrstah ''vrtnic''. Kovačeviča je zamenjal Goran Cvijanovič, Velikonjo pa Abdulrazak Mohammed Ekpoki. Nigerijec je že nekaj sekund po vstopu zapravil lepo priložnost. Znova se je izkazal vratar Ajdovcev Baloh.

61' Rumeni karton je prejel Admir Kršič (HiT Gorica).

60' Gooooooool! Znova Šaranović! Po domiselni podaji Zatkoviča je z desne strani kazenskega prostora spodkopal žogo in prelisičil Piriha. ''Hat-trick'' novopečenega napadalca Primorja za hladen tuš gledalcev v Novi Gorici.

60' Rumeni karton si je zaradi prekrška nad Panikvarjem prislužil Balažic (HiT Gorica).

57' Znova je bilo vroče pred vrati gostiteljev. S strelom z glavo je prečko zatresel Nace Kosmač.

55' Prva menjava na tekmi. Namesto Domna Fratine je priložnost dobil Gregor Balažic.

54' V lepi priložnosti se je znašel Milan Osterc, a je vratar Primorja s skrajnimi močmi odbil žogo v kot.

52' Gooooool! Zopet se je zatresla mreža HiT Gorice. Izvrstno podajo Bunderle je v drugi zadetek na tekmi pretopil Šaranović, ki se je znašel sam pred Pirihom.

48' Zatkovič je sprožil nevaren strel z 18 metrov, ki ga je Pirih z nekaj težavami ubranil.

46' Začel se je drugi polčas.

Video - vrhunci prvega polčasa

45+' Globoko v sodnikovem podaljšku, pisala se je že 47. minuta, je poslal uporabno podajo pred vrata HiT Gorice Bunderla, ki pa je njegovi soigralci niso znali pretopiti v zadetek. Sodnik Skomina je podaljšal prvi polčas za slabi dve minuti.

45' Rumeni karton je po prekršku nad Panikvarjem prejel Enes Demirović (HiT Gorica).

44' Kovačevič po lepi podaji Kršiča ni izkoristil lepe priložnosti. Njegov strel z roba kazenskega prostora je bil povsem ponesrečen, tako da ni predstavljal prav nobene nevarnosti za goste.

40' Milan Osterc (HiT Gorica) si je po dolgotrajnem ''zagrajevanju'' med branilci Ajdovcev priigral lepo priložnost, a je njegov strel z desne strani, že blizu mrtvega kota, končal visoko nad vrati.

37' Tokrat je bil nekdanji napadalec Međimurja še v lepši priložnosti. Z desnega roba kazenskega prostora je skušal premagati Piriha, ki pa je njegov strel ubranil.

35' Strel Šaranovića je po lepi podaji Mlakarja končal visoko nad vrati Novogoričanov.

32' Rumeni karton je prejel Leon Panikvar (Primorje).

28' Vratar gostiteljev je imel veliko dela v dveh minutah. Najprej je ''ukrotil'' strel Zatkoviča z oddaljenosti okrog 20 metrov, nato pa ga ni uspel premagati še Alen Džuzdanovič.

24' Najprej je zapravil lepo priložnost za povišanje vodstva Mitja Zatkovič, le nekaj sekund kasneje pa je bil v nasprotnem napadu nenatančen Nebojša Kovačevič.

20' Vratar Primorja je ubranil strel Etiena Velikonje (HiT Gorica) z neposredne bližine.

19' Goool! Gostje iz Ajdovščine vodijo z 1:0. Po grobi napaki branilca HiT Gorice Petra Leranta novinec v vrstah Primorja Edin Šaranović ni imel težkega dela pred nemočnim Mitjo Pirihom.

9' Enes Demirović (HiT Gorica) je sprožil močan strel z velike oddaljenosti.

1' Napadalec Primorja David Bunderla je že v 15. sekundi z roba kazenskega prostora sprožil nevaren strel na novogoriška vrata. Žoga je švignila mimo desne vratnice.

Tekma se je pričela ob 18. uri. V novogoriškem Športnem parku se je v soboto v oblačnem vremenu zbralo okrog 1.000 gledalcev.