futsal euro 2022 futsal

Torek, 1. 2. 2022, 21.55

Evropsko prvenstvo v futsalu (2022) – izločilni boji

Rusi in Španci gladko v polfinale, Španci s kar petimi goli

futsal Rusija | Rusija na čelu z Robinhom je v polfinale prišla z zmago nad Gruzijo. | Foto Guliver Image

Rusija na čelu z Robinhom je v polfinale prišla z zmago nad Gruzijo.

Polfinalna para evropskega prvenstva v futsalu sta Portugalska - Španija in Rusija - Ukrajina. Branilci naslova Portugalci ter Ukrajinci so si mesto med štirimi zagotovili v ponedeljek, v torek sta bili uspešni še Rusija in Španija.

Slovenija Finska Futsal
Sportal Poskrbeli za senzacijo Eura in razkrili, kako so jo zagodli Sloveniji

Rusi, evropski prvaki leta 1999, so premagali debitante na evropskih Gruzijce. Uvodni gol so dosegli v 23. minuti, minuto pozneje je tekmec izid izenačil, na 2:1 pa so Rusi povedli v 28. minuti. Končni izid tekme je padel tik pred iztekom časa, ko je Čiškala v nebranjeno mrežo dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi.

Španci so zabili pet golov. | Foto: AP / Guliverimage Španci so zabili pet golov. Foto: AP / Guliverimage Španci so vse dvome o zmagovalcu rešili že v prvih dvajsetih minutah. Slovaški so v prvem polčasu zabili tri zadetke, dva pa so dodali še v drugem delu.

Favorizirani Portugalci so proti debitantom na prvenstvih stare celine dvakrat vodili, a so Finci dvakrat izenačili. V 30. minuti je tretje vodstvo Portugalske priigral Miguel Angelo, rezultat se do konca tekem ni več spremenil in branilci naslova so napredovali med štiri.

Branilci naslova Portugalci so s 3:2 izločili Fince. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Branilci naslova Portugalci so s 3:2 izločili Fince. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Na drugi ponedeljkovi tekmi so Ukrajinci povedli v 15. minuti, ko je bil natančen Peter Šoturma, v drugem polčasu so nato ušli na 3:0. Kazahstan je uspel znižati na 1:3, a kaj več mu ni uspelo. Obe reprezentanci sta do konca srečanja še dvakrat zadeli, za poražence dvakrat Biržan Orazov, ki je s sedmimi goli prvi strelec turnirja.

Favoritinji polfinalnih dvobojev sta Rusija in Španija. Rusi, evropski prvaki 1999, ki so na zadnjih štirih evropskih prvenstvih igrali v polfinalu - pred štirimi leti v Stožicah so osvojili bronasto medaljo, so pred prvenstvom veljali za glavne favorite za zlato, Španci pa so najtrofejnejša evropska nacija v futsalu. Prvaki stare celine so bili v letih 1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012 in 2016.

Polfinale bo četrtega februarja, finale in tekma za tretje mesto pa šestega.