20.37

8 let, 1 mesec

Goran Dragić Goran Dragić Phoenix Suns Miami Heat

Ponedeljek, 5. 11. 2012, 20.37

Goran Dragić je bil s Phoenix Suns v gosteh povsem nemočen proti branilcem naslova. V 29 minutah je dosegel 13 točk, trikrat skočil in devetkrat podal ter ukradel dve žogi.

Pri zmagovalcih je bil prvi strelec LeBron James s 23 točkami. James je za prvake lige NBA dosegel 23 točk, Dwyane Wade jih je k zmagi dodal 22. To je še tretja zaporedna zmaga Miamija v novi sezoni. V vrstah Miamija, ki je sicer izgubil uvodno tekmo sezone proti New York Knicks, nato pa nanizal tri zmage, se je izkazal tudi Chris Bosh z 18 točkami; vse je dosegel v prvem polčasu. James je 23 točkam dodal 11 skokov, Ray Allen, ki je v igro vstopil s klopi, pa je zbral 15 točk, šest skokov in šest podaj.

Prvi strelec Phoenixa, ki je doživel še tretji poraz v štirih tekmah, je bil Shannon Brown z 18 točkami, 15 jih je dodal Argentinec Luis Scola. Ob Dragiću, ki skupaj z Jaredom Dudleyjem nikakor ni znal zaustaviti Wada, je več kot deset točk prispeval še poljski velikan Marcin Gortat, ki je zbral 12 točk in 13 skokov.

Košarkarji Miamija se bodo v sredo pomerili z Brooklyn Nets, Dragića in soigralce pa prav tako v sredo čaka dvoboj s Charlotte Bobcats.

New York najbolje v zadnjih 13 sezonah

Najboljši start v zadnjih 13 sezonah so zabeležili košarkarji New Yorka, ki so še drugič v dveh dneh premagali Philadelphio (110:88). Prve tri tekme so dobili s skupno razliko v koših + 58. Carmelo Anthony je dosegel 21 točk, JR Smith 17, na strani poražencev pa je največ košev zbral Jrue Holiday (17).

Dober večer so imeli tujci v ligi NBA. Preobrat večera je pripadel igralcem Minnesote, ki so po zaostanku 22 točk zadali prvi poraz ekipi Brooklyn Nets. Ključno vlogo so odigrali trije evropski igralci; ruski novinec Aleksej Šved je vseh svojih deset točk dosegel v zadnji četrtini, Črnogorec Nikola Peković je bil z 21 točkami prvi strelec tekme, še en predstavnik Rusije Andrej Kirilenko pa se je izkazal s 16 točkami, desetimi skoki in šestimi podajami.

Memphis Grizzlies so komisarju lige Davidu Sternu predstavili nove lastnike ter hkrati zabeležili 12. zaporedno zmago v rednem delu, če upoštevamo še prejšnjo sezono. Najboljši strelec tekme je bil Španec Marc Gasol z 22 točkami.

Z dvojnim dvojčkom (15 točk, 15 skokov) se je izkazal tudi Brazilec v vrstah Clevelanda Anderson Varejao. Njegovo moštvo je še 14. v zadnjih 15 obračunih premagalo Los Angeles Clippers, za katere je Blake Griffin zbral 20 točk.