3. 12. 2007,
0.14

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 0.14

Udrih nezgrešljiv

V severnoameriški košarkarski ligi NBA se je spet izkazal Beno Udrih, ki je k zmagi Sacramenta nad Houstonom prispeval 15 točk.

Na prvi decembrski dan so v ligi NBA nastopili kar štirje Slovenci. Najbolj se je izkazal Beno Udrih. Nekdanji član Uniona Olimpije, ki je v Sacramento prišel pred kratkim iz San Antonio Spursa, je vnovič dokazal, da se je v novem klubu odlično znašel. Pri zmagi Sacramenta nad Houstonom s 107:99 je tekmo začel v prvi postavi. Igral je slabih 34 minut in ob odličnem metu (6/7 iz igre, 3/4 prosti meti) k zmagi prispeval 15 točk, dodal pa je še 5 skokov in podaj.

Zmagal je še Boštjan Nachbar, ki je pri zmagi New Jerseyja proti Philadelphii po podaljšku s 94:92 v 17 minutah igre prispeval 3 točke.

Izgubila sta Rašo Nesterović in Primož Brezec. Prvi je pri porazu Toronta v gosteh pri Washingtonu igral 29 minut in prispeval 6 točk, drugi pa je pri porazu Charlotta v Chicagu igral 17 minut, a se ni vpisal med strelce.

Liga NBA, 1. december

Washington Wizards : Toronto Raptors 101:97 Butler 29, Jamison 28 in 14 skokov; Parker 18, Moon 16 in 13 skokov, Nesterović 6, 8 skokov, 2 podaji

New Jersey Nets : Philadelphia 76ers 94:92* Collins 24, Jefferson 23, Nachbar 3 in 1 skok

Memphis Grizzlies : Minnesota Timberwolves 109:80 Gay 21, Miller 18 in 14 skokov; McCants 18, Telfair 16

New Orleans Hornets : Dallas Mavericks 112:108* Paul 33 in 12 podaj, Stojaković 21; Terry, Nowitzki in Howard 19

Milwaukee Bucks : Detroit Pistons 91:117 Simmons in Villanueva 13; Prince 20, Billups 18

Chicago Bulls : Charlotte Bobcats 111:95 Gordon 34, Deng 29; Richardson 22, Okafor 21, Brezec 1 skok

Sacramento Kings : Houston Rockets 107:99 Martin in Artest 26, Udrih 15, 5 skokov, 5 podaj; McGrady 40, Ming 29 in 11 skokov