10. 12. 2007,
15.07

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 15.07

Ni pomagalo niti 24 točk Udriha

Vodilni Boston je v noči na nedeljo v košarkarski ligi NBA v gosteh odpravil Chicago. Sacramento pa je zapravil možnost za zmago v Denverju v zadnjih sekundah.

"Kljub zaostanku se nismo predali in smo trdo garali, da smo se znova vrnili v igro. Imeli smo tudi priložnost za zmago," je po tekmi dejal Beno Udrih, ki je bil drugi strelec tekme in tudi gostujoče ekipe. Točko več je dal John Salmons. Francisco Garcia je 1,9 sekunde pred koncem zgrešil trojko, sedem desetink pred piskom sirene pa so Kingsi zgrešili še odbito žogo pod obročem. Garcia se je po tekmi pritoževal, da ga je med odločilnim metom po roki udaril Allen Iverson, ki je bil s 23 točkami najučinkovitejši pri zmagovalcih, Kenyon Martin pa je dodal 20 točk, 12 skokov in pet blokad.

Primož Brezec je sicer začel v prvi peterki Charlotte, vendar ni dal vidnega deleža za zmago svojega moštva, ki je končalo niz sedmih zaporednih porazov. Gerald Wallace je dosegel 22 točk, Raymondu Feltonu pa v zadnjih 16 sekundah ni zadrhtela roka in je zadel vseh osem prostih metov v tem obdobju. Cavaliersi so igrali brez zvezdnika LeBrona Jamesa. Ray Allen (21 točk) in Rajon Rondo (18) sta vodila Boston do šeste zaporedne zmage in trenutnega vodstva v ligi.

Howard zasenčil Nowitzkega

Minnesota, najslabša ekipa lige, je presenetila četrto ekipo sezone in vodilno v pacifiški skupini iz Phoenixa, ter pripravila največje presenečenje dosedanjega dela prvenstva. Gostitelji so dosegli šele tretjo zmago po zaslugi slabe obrambe tekmecev v drugem polčasu, dobljenega skoka s 55:33 in izvrstne predstave Ala Jeffersona (32 točk, 20 skokov).

Marko Jarić je dodal 19 točk, Craig Smith pa 16 točk in osem skokov. Težave z obrambo ima še naprej tudi Dallas, ki pa tekme rešuje z izjemnim napadom. Tekmeci iz Utaha niso uspeli zaustaviti Josha Howarda, ki je "ukradel" predstavo Nemcu Dirku Nowitzkemu (16 točk, 8 skokov) in dosegel rekord kariere s 47 točkami in desetimi skoki ter ugnal tudi na drugi strani izvrstnega Derona Williamsa (41). Howardovega dosežka (met iz igre 14:19, 4:5 za tri točke in 15:17 proste mete) ni mogel preprečiti niti ruski zvezdnik Andrej Kirilenko.

Liga NBA, 8. december:

Atlanta Hawks : Memphis Grizzlies 86:78 Smith 25, Williams (10 sk.) in J. Johnson 17; Gay 17, 11 sk., Lowry 15

Charlotte Bobcats : Cleveland Cavaliers 96:93 Wallace 22, Okafor 19, Brezec 2, 3 sk. v 16 minutah; Hughes 22, Gibson in Brown 15

New York Knicks : Philadelphia 76ers 77:105 Robinson 25, Jones 11; Green 18, Iguodala 17

Minnesota Timberwolves : Phoenix Suns 100:93 Jefferson 32, 20 sk., Jarić 19; Marion 18, Barbosa 17

Chicago Bulls : Boston Celtics 81:92 Nocioni 18, Hinrich 16; Allen 21, Rondo 18

Dallas Mavericks : Utah Jazz 125:117 Howard 47, 10 sk., Dampier 21; Williams 41, Boozer 24

Denver Nuggets : Sacramento Kings 101:97 Iverson 23, 10 podaj, Martin 20, 12 sk.; Salmons 25, Udrih 24, 7 podaj, 4 sk., 3 ukr. žoge v 41 minutah