8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 10. 12. 2007, 15.23

Neuspeh "slovenskih" ekip

V košarkarski ligi NBA je bilo v noči na soboto odigranih enajst dvobojev, vsi Slovenci, ki so nastopili so s svojimi ekipami izgubili.

Steve Nash je v ameriški prestolnici nanizal 19 podaj, Amare Stoudemire je dodal 27 točk, Raja Bell pa 14 od svojih 22 točk v odločilni tretji četrtini. S tem so Sunsi dosegli peto zaporedno zmago v gosteh in trinajsto na zadnjih 15 gostovanjih.

Kevin Garnett je s 23 točkami vodil Boston do desete zaporedne zmage pred svojimi gledalci, vse razen ene pa je ekipa dobila z več kot 10 točkami prednosti. Za Orlando je kar sedem igralcev doseglo več kot 10 točk, največ pa Danny Granger (27). Argentinec Andres Nocioni (22 točk) je skupaj z ostalimi poskrbel za četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Biki so pred tem na vseh preostalih dvobojih sezone le dvakrat ugnali tekmece.

Carter dosegel osebni rekord sezone

V New Jerseyju je Kitajec Yao Ming zbral 25 točk in 11 skokov, Tracy McGrady pa je dodal 24 točk za Houston, ki je vodil ves čas tekme. Vince Carter je na drugi strani z osebnim rekordom sezone (32 točk) sicer dobil strelski obračun s svojim bratrancem McGradyjem, vendar je imel v napadu učinkovito pomoč le v Richardu Jeffersonu (29 točk). Najbolj izenačen je bil dvoboj v New Orleansu, kjer je Chris Paul, ki je dosegel pet trojk, 43 točk (rekord kariere), devet podaj in imel štiri ukradene žoge, spravil žogo skozi obroč 1,8 sekunde pred koncem podaljška, čeprav je bil obdan z obročem tekmecev. Paulu se ni zatresla roka niti prek koncem rednega dela, ko je uspešno zadeval proste mete in rešil svojo ekipo, ki je nato dobila dvanajsto zaporedno tekmo v podaljšku; zadnjič je izgubila v sezoni 2005/2006.

Zvezdnik Shaquille O'Neal je igral tisočo tekmo v NBA, vendar pa jo bo verjetno želel čim prej pozabiti, saj je druga najslabša ekipa lige izgubila petnajsti dvoboj v sezoni ter desetega zapored. "Shaq" je preždel zadnjo četrtino na klopi Miamija ter po 21 minutah igre zaključil s 13 točkami (met iz igre 6:6) ter 10 skoki. Po tekmi se je pritoževal, da mu soigralci premalo podajajo. Za zmagovite Warriorse je Stephen Jackson dosegel 28 točk, Baron Davis pa 25, prvi strelec dvoboja pa je bil v poraženi ekipi Dwyane Wade (33 točk), ki pa je vse pokvaril v zadnji četrtini, ko je ob metu 2:6 iz igre izgubil kar sedem žog.

Liga NBA, 7. december:

Boston : Toronto 112:84 Garnett 23 in 6 sk., Pierce 18 in 6 podaj ter 5 sk.; Parker 13 in 5 podaj, Ford, Dixon in Graham po 12, Nesterovič 2 in 4 sk. v 10 minutah

New Jersey : Houston 89:96 Carter 32 in 7 sk., Jefferson 29, Nachbar 10, 4 sk. in 2 podaji v 28 minutah; Ming 25, 11 sk. in 5 podaj, McGrady 24 in 6 podaj

Sacramento : LA Clippers 87:97 Artest 21, Moore 13 in 8 sk., Udrih 13 in 3 podaje ter 3 sk. v 34 minutah; Kaman 26 in 12 sk., Maggette 18 in 9 sk.

Golden State : Miami 120:113 Jackson 28, B. Davis 25 in 7 podaj; Wade 33 in 10 podaj, R. Davis 20 in 10 sk.

Seattle : Milwaukee 104:98 Durant 35 in 8 sk., Wilcox 14 in 13 sk,; Redd 41, Bogut (11 sk.), Jianlian in Williams po 13.

Washington : Phoenix 107:122 Blatche 19 in 10 sk., Jamison 16 in 11 sk.; Stoudemire 27 in 8 sk., Bell 22 in 5 podaj

Orlando : Indiana 109:115 Howard 30 in 15 sk., Lewis 24; Granger 27, Tinsley 20 in 7 sk. ter 10 podaj

Detroit : Chicago 91:98 Billups 27 in 7 podaj, Hamilton 24; Nocioni 22 in 5 podaj, Deng 17 in 9 sk.

Philadelphia : New York 101:90 Dalembert 20 in 8 sk., Iguodala 15; Crawford 28 in 8 podaj, Lee 16 in 11 sk.

New Orleans : Memphis 118:116* Paul 43 in 5 sk. ter 9 podaj, West 27 in 9 sk.; Gay 31, Gasol 26, 10 sk. in 7 podaj, Miller 26 in 5 sk.

San Antonio : Utah 104:98 Ginobili 37, 8 sk. in 6 podaj, Parker 16 in 7 podaj; Williams 28 in 10 podaj, Boozer 28 in 17 sk.