Petek, 1. 12. 2017, 7.40

Liga NBA, 30. november

Cleveland se ne šali, srbski as si je poškodoval gleženj #video

LeBron James Cleveland | Foto Reuters

Košarkarji Cleveland Cavaliers so nadaljevali zmagoviti niz v ligi NBA. Na gostovanju v Atlanti so dobili že deseto zaporedno tekmo. V noči na petek je bilo najbolj napeto v Denverju, kjer je bil Chicago prekratek za točko. Gostitelji so v izdihljajih prvega polčasa ostali brez razigranega Srba Nikole Jokića, ki si je poškodoval gleženj.

Podprvak lige NBA Cleveland je podaljšal zmagoviti niz na deset srečanj. Na gostovanju pri Atlanti, ki je Cavaliersom v zadnjem letu povzročila veliko gorja, saj jih je premagala trikrat zapored, je bil boljši s 121:114. Z dvojnim dvojčkom sta izstopala LeBron James in Kevin Love.

Napeto v Denverju, Barton še nikoli več

V noči na petek je bilo na severnoameriških košarkarskih parketih najbolj razburljivo v Denverju. Nuggets so premagali Bike iz Chicaga s 111:110, največ točk pa je dosegel Will Barton (37).

Zmagoviti koš Willa Bartona:

To je bil poseben večer za košarkarja Denverja, saj je postavil osebni rekord v ligi NBA. Dvoboj je v korist gostiteljev odločil z zadnjim košem, doseženim dobre tri sekunde pred koncem.

Kako si je Jokić poškodoval gleženj proti Chicagu?

Denver je moral drugi polčas odigrati brez Srba Nikole Jokića, ki si je v zadnji minuti prvega dela poškodoval gleženj. Na seznamu poškodovanih se je pridružil Paulu Millsapu (operacija zapestja) in Wilsonu Chandlerju (hrbet), kar je velik udarec za strokovno vodstvo Denverja. Trener Michael Malone po dvoboju ni pojasnil, kako huda je poškodba mladega srbskega asa.