Ponedeljek, 1. 3. 2021, 7.02

Liga NBA, 28. februar

Miami že do šeste zaporedne zmage, Dragič spet razpoložen

Goran Dragić | Foto Guliverimage

Aktualni podprvaki lige NBA, košarkarji moštva Miami Heat z našim zlatim kapetanom Goranom Dragićem, še vedno blestijo. V noči na ponedeljek so v domači dvorani American Airlines premagali Atlanta Hawks (109:99) in dosegli že šesto zaporedno zmago.

Miami Heat so še vedno v naletu in po nekoliko slabšem začetku sezone, so našli svojo pravo igro in zadnjih šest tekem meljejo svoje nasprotnike. Proti Atlanta Hawks je znova pomembno vlogo odigral Goran Dragić. Gogi, ki je tekmo začel v prvi peterki, je za svojo ekipo prispeval 13 točk, 4 skoke in 3 asistence. Slovenski košarkar je na parketu preživel 30 minut.

Pri Miamiju, tokrat zaradi poškodbe ni igral Jimmy Butler, je bil najbolj razpoložen Kendrick Nunn. Ta je v svojo statistiko vpisal 24 točk, Bam Adebayo je prispeval 16 točk in 13 skokov. "To je bila za nas pomembna tekma. Naredili smo korak v pravo smer," je po tekmi dejal Nunn.

Vročica ima zdaj na svojem računu 17 zmag in 17 porazov ter so na petem mestu vzhodne konference.

Pri gostujoči ekipi je bil s 34 točkami najboljši košarkar John Collins, Clint Capela je tekmo končal z 20 točkami in 14 skoki, Trae Young pa je dosegel 15 točk.

V noči na nedeljo je bilo na sporedu še sedem tekem. Zadnji prvaki najmočnejše košarkarske lige na svetu iz Los Angelesa so na kolena položili Golden State s 117:91. Jezerniki so zastrašujočo predstavo prikazali v prvi četrtini, ki so jo dobili z 41:21, na polčasu vodili s 73:44, v nadaljevanju pa brez težav dosegli 24. zmago v sezoni.

LeBron James je na svoji 1300. tekmi v rednem delu sezone v dobrih 24 minutah dosegel 19 točk, še pet njegovih soigralcev pa je prispevalo dvomestno število točk. V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Eric Paschall z 18 točkami, dve manj je dosegel Stephen Curry.

Milwaukee na krilih Antetokounmpa premagali LA Clippers

Milwaukee je na domačem parketu na krilih Grka Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 36 točk in pobral 14 žog pod obema obročema, na kolena položil LA Clippers s 105:100. Gostitelji so v izenačeni predstavi sijajno predstavo prikazali v finišu tekme, ko so naredili delni izid 9:0 in tehtnico nagnili na svojo stran. Pri gostih iz Kalifornije je bil najbolj učinkovit Kawhi Leonard s 25 točkami in devetimi skoki.

Boston je bil po hudem boju boljši od Washingtona s 111:110. Odločilne točke je prispeval Jayson Tatum, ki je bil z 31 točkami tudi najbolj učinkovit pri keltih, pri gostih iz ameriške prestolnice je blestel Bradley Beal s 46 točkami. Njegovi točkovni prispevki imajo tudi manjši lepotno napako, Washington je izgubil že enajsto tekmo zapovrstjo, ko je Beal dosegel več kot 40 točk. To je najdaljši tovrstni niz v zgodovini NBA.

Pri Phoenixu prvo ime Devin Booker

Phoenix je slavil v Minnesoti s 118:99, prvo ime dvoboja pa je bil Devin Booker, ki je dosegel 43 točk, kar je njegov rekord v tej sezoni. Charlotte je po hudem boju ukanil Sacramento s 127:126, potem ko je v zadnjih 53 sekundah nadoknadil osem točk zaostanka. Pri gostujoči zasedbi je blestel P.J. Washington z 42 točkami in devetimi skoki.

New York je v Detroitu zmagal s 109:90, Memphis pa je v Teksasu povozil Houston in slavil s 133:84. Klop Memphisa je v dvoboju dosegla točko več od celotne ekipe raket.

Tekma med Torontom in Chicagom je bila prestavljena zaradi okužbe z novim koronavirusom. To je že 34. tekma v tej sezoni, ki je bila prestavljena iz tega razloga.

Liga NBA, 28. februar:

Milwaukee Bucks : Los Angeles Clippers 105:100
Antetokounmpo 36, 14 sk., Middleton 19; Leonard 25, George 16

Boston Celtics - Washington Wizards 111:110
Tatum 31, Walker 21; Beal 46, Westbrook 24, 11 sk.

Miami Heat : Atlanta Hawks 109:99
Nunn 24, Adebayo 16, 13 sk, (Goran Dragić 13 točk, 4 skoke, 3 asistence, igral 30 minut); Collins 34, 10 sk., Capela 20, 14 sk.

Minnesota Timberwolves : Phoenix Suns 99:118
Edwards 24, Towns 21; Booker 43, Ayton 22, 10 sk.

Sacramento Kings : Charlotte Hornets 126:127
Hield 30, Barnes 28; Washington 42, Bal 24, 12 asis.