8 let, 1 mesec

Phoenix Suns Goran Dragić Goran Dragić

Sobota, 22. 12. 2012, 16.55

Dragićeva Sonca brez žara

Goran Dragić v košarkarski ligi NBA s Phoenix Suns proti razpoloženim košarkarjem Los Angeles Clippers ni imel možnosti, saj so izgubili s 77:103.

Slovenski reprezentant v dresu Phoenix Suns Goran Dragić in njegovi soigralci so več ali manj le opazovali, kako je druga najboljša ekipa v ligi NBA Los Angeles Clippers dosegla trinajsto zaporedno zmago. Gostje so zmagali s kar 26 točkami prednosti. Goran Dragić je dosegel zgolj sedem točk, kar je prav toliko manj od njegovega povprečja v ligi NBA. Iz igre je metal skromnih 2:8, izgubil pa je tudi štiri žoge.

Dejstvo je, da Clippers našemu reprezentantu ne ustrezajo, saj je že prvo tekmo v Los Angelesu odigral skromno, hkrati pa je treba vedeti, da je moštvo trenerja Vinnyja Del Negra trenutno najbolj vroče v ligi. S trinajstimi zaporednimi zmagami je preseglo rekorden dosežek Oklahome v tej sezoni, s šestimi zmagami v nizu v gosteh pa so Clippers izenačili najboljšo klubsko znamko v zgodovini.

Na ostalih prizoriščih velja omeniti vrnitev na parket Nemca Dirka Nowitzkega, ki je zaradi operacije kolena izpustil prvih 27 tekem sezone. Na gostovanju v San Antoniu je bil njegov Dallas brez moči - izgubil je za 38 točk, Nowitzki pa je v dvajsetih minutah zbral osem točk.