1. 7. 2011,
21.33

Petek, 1. 7. 2011, 21.33

Špilevski slavil na Kitajskem

Zmagovalec kriterija, ki je uvod v 10. kolesarsko dirko Okoli jezera Qinghai (2.HC), je Rus Boris Špilevski. Slovenci na dirki uspešno nastopajo že vse od leta 2008.

Na dirki ekstra kategorije Mednarodne kolesarske zveze tokrat nastopajo kolesarji Perutnine iz Ptuja. Značilnost 1331 kilometrov dolge dirke, ki ima na sporedu devet etap, je, da poteka na veliki nadmorski višini. Na dirki nastopajo kolesarji iz dvaindvajsetih ekip. Petkov kriterij ne šteje za skupni seštevek dirke. Slednja se bo pričela v soboto, ko bo na sporedu 1. etapa. Dobrih 132 kilometrov dolga krožna etapa bo potekala na nadmorski višini 2231 metrov, kar je najnižja točka letošnje dirke.

Slovenci so doslej najboljše nastopali na predlanski izvedbi dirke. Mitja Mahorič je predlani dirko končal na tretjem, Jure Kocjan pa na petem mestu. Leta 2008 je Matej Stare zasedel šesto, Jure Kocjan pa osmo mesto v skupnem seštevku. Na predlanski dirki je Jure Kocjan slavil dve etapni zmagi, leto pred tem pa je etapno zmago poleg Kocjana slavil še Kristjan Fajt, ki je tudi edini doslej kolesaril v rumeni majici vodilnega. Lani je za peto slovensko etapno zmago na dirki poskrbel Gregor Gazvoda, medtem ko je Mahorič dirko končal na 4. mestu.