1. 5. 2010,
19.20

Sobota, 1. 5. 2010, 19.20

Nose šesti na GP Industria in Artigianato

Italijan Daniele Ratto je zmagovalec 34. enodnevne kolesarske dirke GP Industria & Artigianato (1.1). Slovenec Tomaž Nose je v času zmagovalca zasedel 6. mesto.

Na 200 kilometrov dolgi dirki so poleg Matica Strgarja (Vorarlberg-Corratec) nastopili tudi kolesarji dveh slovenskih klubov, Adria Mobila in Zheroquadro Radenske. Kolesarji so morali kar petkrat prekolesariti vzpon San Baronto. Kako zahtevna je bila današnja dirka pove že podatek, da je v cilj uspelo prikolesariti le polovici kolesarjev, ki so bili na štartu dirke.

V zaključku dirke je že kazalo na uspeh Franca Pelizottija, ki je uspel pobegniti 18 kilometrov do cilja. Vseeno ga je tri kilometre do cilja ulovilo še šest kolesarjev, med katerimi je bil tudi Tomaž Nose. V ciljnem šprintu je slavil mladi Italijan Ratto, ki letos tekmuje prvo sezono med profesionalci. Nose je v šprintu premagal le Gentilija in zasedel 6. mesto. Od slovenskih kolesarjev so diko končali še Mitja Mahorič, David Tratnik in Matej Gnezda.