mednarodna dirka prve kategorije, Vrtojba

Ukrajinka in Italijan slavila v Vrtojbi, Žakljeva in Naglič najboljša Slovenca

Tanja Žakelj | Tanja Žakelj je končala tik za najboljšo trojico | Foto Klemen Humar

Tanja Žakelj je končala tik za najboljšo trojico

Ukrajinka Jana Belomojna in Italijan Nadir Colledani sta zmagovalca mednarodne dirke prve kategorije v vrtojbenskih Gričih. Najboljša Slovenca v zelo močni konkurenci sta bila Tanja Žakelj na četrtem mestu in Rok Naglič na 18. mestu.

Nekdanja evropska in svetovna prvakinja ter zmagovalka svetovnega pokala Ukrajinka Jana Belomojna je v ženski elite in U23 dirki za 35 sekund prehitela Italijanko Martino Berto na drugem in za 51 sekund Švicarko Nicole Koller na tretjem mestu. Žakljeva (Unior Devinci) je zaostala eno minuto in 13 sekund. Na startu je bilo kar 31 tekmovalk, kar se na slovenskih dirkah z mednarodno oznako zgodi redko.

Še številčnejša in močnejša je bila dirka moških elite in U23. Drugo leto v nizu je bil najboljši svetovni prvak med mlajšimi člani Nadir Colledani pred rojakoma Luco Braidotom, sicer evropskim podprvakom, in Nicholasom Pettino. Prvi je zaostal 28 sekund, drugi 55, tik za njim je čez ciljno črto prišel svetovni podprvak, Italijan Gerhard Kerschbaumer.

Rok Naglič je bil na 18. mestu najboljši Slovenec. | Foto: STA , Rok Naglič je bil na 18. mestu najboljši Slovenec. Foto: STA ,

Dvoboj za 18. mesto je dobil najboljši Slovenec Rok Naglič (Calcit Bike Team), ki je za sekundo prehitel klubskega kolega Boštjana Hribovška. Njun zaostanek je znašal 8:18 oziroma 8:19 minute. Med trideseterico so končali še 23. Gregor Dimic, 24. Matevž Govekar in 28. David Ivartnik.

Dirko v Vrtojbi je števila tudi za točke slovenskega pokala in je bil prva od osmih pokalnih. Naslednja bo 14. aprila v Završnici, tretja v vrsti pa 12. maja v Kamniku. Oznako mednarodne dirke prve kategorije nosijo preizkušnje v Vrtojbi, Kamniku, Kočevju in v hrvaškem Samoboru, ki prav tako šteje za točke slovenskega pokala.