Ponedeljek, 1. 5. 2023, 18.27

1 leto

Dirka Eschborn-Frankfurt 2023

Kragh Andersen zmagovalec dirke Eschborn-Frankfurt, Govekar 26.

Sören Kragh Andersen | Sören Kragh Andersen je zmagovalec tradicionalne enodnevne dirke Eschborn-Frankfurt. | Foto Guliverimage

Sören Kragh Andersen je zmagovalec tradicionalne enodnevne dirke Eschborn-Frankfurt.

Danski kolesar Sören Kragh Andersen je zmagovalec tradicionalne enodnevne dirke Eschborn-Frankfurt. Na letošnji že 62. izvedbi je dobil sprint manjše skupine ubežnikov in zmagal pred Avstrijcem Patrickom Konradom in Italijanom Alessandrom Fedelijem.

Klasična preizkušnja, ki jo zaznamujejo predvsem številni krajši vzponi, med njimi sta dva še posebej zahtevna z osemodstotnim klancem, je nekoliko zredčila konkurenco. Pred ciljem 204 kilometrov dolge dirke je skupaj v ospredju s slabimi 20 sekundami naskoka ostala še deseterica.

Največ moči je imel član ekipe Alpecin-Deceuninck, ki je tako dosegel svojo prvo zmago po letu 2020. Doslej je slavil na dveh etapah na Touru in eni na dirki Pariz-Nica.

"Težka dirke je bila. Veliko je vzponov, na predzadnjem sem videl, da lahko ostanem zraven do konca. Ta zmaga mi veliko pomeni, saj že zelo dolgo nisem bil na vrhu," je po dirki za prireditelje povedal danski kolesar.

Na dirki je nastopil tudi slovenski kolesar Matevž Govekar. Član ekipe Bahrain - Victorious je končal na 26. mestu, v prvi zasledovalni skupini, ki je za najhitrejšimi zaostala 18 sekund.