15.20

HDD Olimpija liga EBEL

Torek, 1. 10. 2013, 15.20

Zmaji ostajajo pri eni sami zmagi

Olimpija je v ligi EBEL izgubila tudi na gostovanju v Salzburgu. V torek so "zmaji" s 4:1 doma premagala Linz, v petek pa so s 5:2 izgubili na gostovanju v Znojmu.

Hokejisti Olimpije so na gostovanju v Salzburgu zabeležili osmi letošnji poraz. Rdeči biki so bili boljši s 3:1. Edini gol za "zmaje" je dosegel Miha Verlič.

V petek proti Orlom so zeleno-beli že v tretji minuti tekme lovili priključek, saj je razpoloženi David Bartoš izkoristil številčno prednost (pet na tri) in prvič ugnal Jerryja Kuhna. Enaindvajsetletni Čeh je štiri minute pred koncem prve tretjine še enkrat zadel in Ljubljančani so na prvi odmor odšli z zaostankom dveh zadetkov, na drugega že z zaostankom treh, saj je tik pred iztekom druge tretjine na +3 povišal Lukas Finsterle. V zadnjem delu se je zbudila prva ljubljanska peterka, v 42. minuti je zadel Nicholas Ross, a je Richard Jarušek v 55. spet poskrbel za tri zadetke prednosti. Do konca tekme je Sasuja Hovija uspel premagati še Jeff Ulmer.

Ljubljančani z dvema točkama ostajajo prikovani na dno lestvice.