2 leti, 11 mesecev

liga NHL zimska klasika Michigan Detroit Red Wings

Sreda, 1. 1. 2014, 17.32

Zimska klasika: Pred 105.491 gledalci zmaga Toronta

Na šesti zimski klasiki hokejske lige NHL sta se pred 105.491 gledalci v Michiganu pomerila Toronto Maple Leafs in Detroit Red Wings. Zmage po kazenskih strelih so se veselili Javorjevi listi.

Zimska klasika 2014 je bila zares zimska, saj so hokejisti Detroita in Toronta na največjem stadionu v Združenih državah Amerike igrali v pravem snežnem metežu. Prav zaradi čiščenja snega z ledene ploskve je prišlo do manjše zamude, a 105.491 je nazadnje le lahko uživalo v imenitni hokejski predstavi. Udeležba na Michiganskem stadionu je seveda rekord zimskih klasik, a ne tudi absolutni rekord gledalcev na hokejskih tekmah.

Za prvi gol na tekmi je v 34. minuti poskrbela švedska naveza, Henrik Zetterberg je bil podajalec, Daniel Alfredsson pa strelec za vodstvo Detroita z 1:0. Javorjevi Listi so prek Jamesa van Riemsdyka izenačili tik pred koncem druge tretjine, v zadnjih dvajsetih minutah rednega dela pa sta padla še dva gola, na vsaki strani eden. Tyler Bozak je popeljal Toronto v vodstvo z 2:1, Justin Abdelkader je v 55. minuti izsilil podaljšek. V tem je izid ostal nespremenjen in o zmagovalcu so odločali kazenski streli. Jonathan Bernier v vratih Toronta je moral priznati premoč le Pavlu Dacjuku, medtem ko sta Jimmyja Howarda v vratih Detroita premagala Joffrey Lupul in Tyler Bozak.

Na drugi tekmi, ki je bila nekoliko v senci zimske klasike, je Tampa Bay s 4:2 premagala Vancouver. Med vratnicama floridske ekipe se je izkazal Ben Bishop (ubranil 28 od 30 strelov).