13.57

6 let, 7 mesecev

Petek, 14. 12. 2007, 13.57

Slovenska kluba zmagovita

V 14. krogu hokejske lige EBEL so Jeseničani gostovali pri Albi v Szekesfehervarju in si šele v zadnji tretjini priigrali zmago s 4:0. Ljubljančani so gostili Linz in zanesljivo zmagali s 3:1.

Ljubljančani so gostili Linz in zanesljivo zmagali s 3:1. Dunajčani so v Innsbrucku klonili po kazenskih strelih, Graz pa se je veselil zmage v Salzburgu. Napet koroški derbi so po kazenskih strelih dobili Beljačani. Jeseničani so dolgo lomili odpor Albe, ki pa ji je v zadnji tretjini vseeno zmanjkalo moči. Železarji so madžarski ekipi tako v zadnjih 20 minutah zabili štiri gole, z novima dvema točkama za zmago pa so se na lestvici povsem približali vodilnemu Dunaju.

Liga EBEL, 14. krog:

Nedelja, 28. oktober: Alba Volan-Fevita : Acroni Jesenice 0:4 (0:0, 0:0, 0:4) Healey 46., 60., Žagar 48., Hafner 52.

ZM Olimpija : Liwest BW Linz 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Kontrec 6., Kuznik 12., Hočevar 54.; Shearer 28.

TWK Innsbruck : Vienna Capitals 3:2* (1:0, 0:2, 1:0, 0:0) Pare 17., Müller 50., Dagenais 65.; D. Rodman 22., Lakos 34. VSV Beljak : KAC Celovec 3:2* (0:0, 1:1, 1:1, 0:0) Bousquet 28., Stewart 50., Kaspitz 65.; Craig 22., 53. Red Bull Salzburg : Graz 99ers 2:3** (0:1, 2:1, 0:0, 0:1) Pinter 30., Green 40.; Coleman 7., Lange 28., Nolan 61.