7.11

8 let, 1 mesec

Sobota, 1. 5. 2010, 7.11

Pittsburgh kot prvi z zmago

V noči na soboto je bila v severnoameriški hokejski profesionalni ligi NHL odigrana prva tekma drugega kroga, kjer se je Pittsburgh veselil zmage nad Montrealom.

Branilci prvega mesta v Stanleyjevem pokalu so prevladovali od prve do zadnje minute, vse tri tretjine pa so dobili z izidom 2:1. Domači hokejisti so mojstrstvo dokazali predvsem v trenutkih, ko so imeli igralca več na ledu, saj so kar štiri od šestih golov dosegli z igralcem več na ledu.

Najbolj učinkovit strelec dvoboja je bil prvi zvezdnik zasedbe iz Pensilvanije Sidney Crosby, ki je Kanadčanom zabil dva gola, obrambna igralca Kris Letang in Alex Goligoski sta prispevala po gol in podajo, med strelce pa sta se vpisala še Jordan Staal in Rus Sergej Gončar. Za poraženo ekipo so zadeli P.K. Subban, Mike Cammalleri in Brian Gionta.

Druga tekma bo v nedeljo v Pittsburghu, napredovanje v konferenčni finale pa si bo zagotovila ekipa, ki bo prva dosegla štiri zmage.