1. 12. 2011,
19.08

Četrtek, 1. 12. 2011, 19.08

Olimpija vodila 3:1, po napaki Smirnova izgubila

Tilia Olimpija je še tretjič v letošnji sezoni hokejske lige EBEL izgubila z madžarskim moštvom SAPA Fehervar. Po preobratu so gostje v hali Tivoli slavili s 4:3.

Tilia Olimpija je v Tivoliju drugič letos gostila Fehervar. Bolje so začeli domači, ki so z igralcem več povedli že v drugi minuti. Po podaji Jamieja Fraserja je zadel Justin Taylor. To je bil njegov deveti gol to sezono. Derek Ryan je dobrih 2.000 navijačev štiri minute kasneje utišal z zadetkom za 1:1. To je bil izid prve tretjine, v kateri je bila aktivnejša SAPA. Po odmoru so domači zaigrali bolje. Erik Pance je v 26. zadel za 2:1, John Hughes pa je vsega 102 sekundi kasneje povišal na 3:1. A na drugi odmor "zmaji" vseeno niso odšli zadovoljni, saj sta ob koncu za 3:3 zadela Adrian Toth in Csaba Kovacs. Zadnjih 20 minut sta bili ekipi enakovredni. Ko smo že mislili, da bo šla tekma v podaljšek, pa si je Sergej Smirnov pred vrati Olimpije dovolil začetniško napako (izgubil je plošček) in Istvanu Sofronovu iz protinapada ni bilo težko zadeti za končnih 4:3. Olimpija je tako še tretjič letos izgubila z Madžari.

Liga EBEL, 27. krog:

Petek, 25. november:

Tilia Olimpija : SAPA Fehervar 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) Taylor 2., E. Pance 27., Hughnes 27.; Ryan 6., Toth 33., Kovacs 36., Sofron 57.

Liwest Linz : VSV Beljak 2:3* (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) Murphy 3., Baumgartner 8.; Toporowski 38., Unterluggauer 50., Damon 63.

Orli Znojmo : Graz 99ers 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) Videlka 53.; Bisaillon 3., Blatny 7.

Red Bull Salzburg : Vienna Capitals 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) Earl 45.; Ferland 30., Fortier 30.

KAC Celovec : Medveščak Zagreb 1:5 (1:2, 0:2, 0:1) Ratz 14.; Banham 4., Pokulok 20., Waugh 22., Morency 32., Kinasewich 42.