St. Louis Blues Toronto Maple Leafs Columbus Blue Jackets Buffalo Sabres Ralph Krueger liga NHL

Torek, 8. 10. 2019, 8.24

Liga NHL, 7. oktober

Columbusu prva zmaga, aktualnim prvakom druga #video

1

Alex Pietrangelo | Alex Pietrangelo je poskrbel za odločilni zadetek na tekmi med Columbusom in Buffalom. | Foto Reuters

Ljubitelji severnoameriškega hokeja so lahko ponoči spremljali le dve tekmi v ligi NHL. Aktualni prvaki elitne severnoameriške poklicne lige St. Louis Blues so v gosteh v Torontu premagali tamkajšnjo ekipo Maple Leafs s 3:2. Hokejisti Columbus Blue Jackets so po podaljšku s 4:3 doma premagali Buffalo Sabres za prvo zmago sezone.

Za odločilni zadetek je poskrbel Alex Pietrangelo v zadnji tretjini. Pred tem sta se med strelce vpisala še Oskar Sundqvist in Brayden Schenn, medtem ko je Jordan Binnington zaustavil 32 strelov tekmeca.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Maple Leafs in St. Louis Blues (2:3):

Kar štirje zadetki so padli v drugi tretjini. V 32. minuti, v razmiku zgolj 24 sekund, so domači dosegli dva zadetka. Frederik Gauthier je zadel za 1:1, William Nylander pa je poskrbel za edino vodstvo Toronta na tekmi. A prvaki niso dopustili presenečenja.

St. Louis so prevzeli vodstvo v zahodni konferenci lige NHL. | Foto: Reuters St. Louis so prevzeli vodstvo v zahodni konferenci lige NHL. Foto: Reuters

St. Louis je po odigranih treh tekmah s petimi osvojenimi točkami prevzel vodstvo v zahodni konferenci lige NHL.

Na vzhodnem delu je na vrhu ekipa Carolina Hurricanes s popolnim izkupičkom treh zmag na treh tekmah. Tik pod vrhom je ekipa Buffalo Sabres, ki ima točko manj.

Glavni poudarki tekme med Columbusom in Buffalom (4:3 po podaljšku):

Buffalo je doma povedel z goloma Oliverja Bjorkstranda in Cama Atkinsona, a so nato na ledu zagospodarili igralci Columbusa. Marcus Johansson in Jeff Skinner sta poskrbela za izenačenje, Alexandre Texier pa je v podaljšku zadel za prvo zmago v sezoni za Modre jopiče.

Malkin in Bjugstad bosta odsotna dalj časa

Napadalca Pittsburgh Penguins Jevgenij Malkin in Nick Bjugstad bosta po besedah trenerja Mika Sullivana zaradi poškodb (spodnji del telesa) odsotna dalj časa. Malkin naj bi se na ledene ploskve vrnil pozneje kot Američan.

Jevgenij Malkin bo okreval kar nekaj časa. | Foto: Reuters Jevgenij Malkin bo okreval kar nekaj časa. Foto: Reuters