1. 2. 2009,
8.43

Nedelja, 1. 2. 2009, 8.43

"Kralje" pokopala zadnja tretjina

V severnoameriški hokejski ligi NHL so v noči na nedeljo odigrali 12 tekem. Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so v Montrealu izgubili s 3:4, slovenski napadalec je ostal brez točke.

Hokejisti Bostona so spet na prvem mestu lige z 78 točkami. Za dve novi je bil dovolj en zadetek na dvoboju z newyorškimi Rangerji, saj je Tuukka Rask zaklenil svoja vrata in ustavil vseh 35 strelov. Edini zadetek pa je v zadnji minuti druge tretjine dosegel Marc Savard.

Chicago je proti San Joseju dosegel prvo zmago v medsebojnih obračunih po skoraj šestih letih. Za 4:2 je bil najbolj zaslužen Jonathan Toews z dvema goloma, s prvim je tudi prekinil rekordni niz vratarja Morskih psov Jevgenija Nabokova, ki pred tem ni prejel zadetka 170 minut in 58 sekund.

Prvaki iz Detroita pa so doživeli peti zaporedni poraz. Tokrat je bil boljši Washington. Večino dela je opravil domači zvezdnik Aleksander Ovečkin, ki je v zadnji tretjini pri neodločenem izidu najprej dosegel spektakularen zadetek, ko si je plošček podal med nogami in v 52. minuti poskrbel za vodstvo Washingtona. Le minuto kasneje je ob številčni prednosti Rus dosegel še svoj drugi zadetek, skupno že 33. v sezoni, in dokončno zapečatil usodo Rdečih kril.

Buffalo je v gosteh premagal Phoenix; vratar Sabelj Ryan Miller je ustavil vseh 28 strelov, ostal nepremagan četrtič v sezoni, domači napadalci pa so zdaj neučinkoviti že 142 minut. Dallas je premagal Columbus s 3:1, James Neal je dosegel dva gola, Marty Turco pa ubranil 35 od 36 poskusov domačih. Precej manj dela je imel vratar Cam Ward, ubranil je vseh 19 strelov Atlante, njegova Carolina pa je slavila z 2:0. Prav malo pa je do "shutouta" zmanjkalo tudi vratarju newyorških Otočanov; domači hokejisti so v dvoboju s Panterji vodili s 3:0, Yanna Danisa pa so tekmeci edinkrat v 38 poskusih premagali poldrugo minuto pred koncem.

Liga NHL, 31. januar:

Washington Capitals : Detroit Red Wings 4:2 Kozlov, Ovečkin 2, Green; Franzen, Leino

Boston Bruins : New York Rangers 1:0 Savard

Montreal Canadiens : Los Angeles Kings 4:3 Koivu, Plekanec, Higgins, Kostitsin; Handzus, Stoll, Brown

Colorado Avalanche : Anaheim Ducks 3:4 Hejduk, LAperriere, Liles; Niedermayer, Selanne, Getzlaf, Parros

New York Islanders : Florida Panthers 3:1 Guerin, Comrie, Okposo; Campbell

Toronto Maple Leafs : Pittsburgh Penguins 5:4 Antropov, Blake, Ponikarovski, Stajan, White; Satan, Crosby, Malkin, Kennedy

Columbus Blue Jackets : Dallas Stars 3:7 Huselius, Tjutin, Boll; Sutherby, Daley, Ott, Hutchinson, Eriksson, Neal

Carolina Hurricanes : Atlanta Trashers 2:0 Cullen, Whitney

St. Louis Blues : Philadelphia Flyers 4:0 Colaiacovo, McClement, Backes, Berglund

Phoenix Coyotes : Buffalo Sabres 0:2 Connoly, Paille

Vancouver Canucks : Minnesota Wild 3:4* Kesler 2, Edler; Belanger, Bergeron 2, Koivu

San Jose Sharks : Chicago Blackhawks 2:4 Ehrhoff, Michalek; Keith, Versteeg, Toews