Vancouver Canucks Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Petek, 31. 12. 2021, 7.43

Liga NHL, 30. december

Kralji so zadnjo tekmo v letu dobili po kazenskih strelih #video

Jonathan Quick | Nazadnje so Canucks Kralje premagali s 4:0. | Foto Guliverimage

Nazadnje so Canucks Kralje premagali s 4:0.

Anže Kopitar in druščina so na zadnji tekmi tega leta premagali Vancouver Canucks (2:1). Tekma se je končal šele po kazenskih strelih, statistika Anžeta Kopitarja pa je tokrat ostala prazna.  Odločilna gola sta v "hokejski loteriji" zabila Šveda Adrian Kempe in Viktor Arvidsson.

John Carlson
Sportal V NHL skrajšali karanteno, Washington končno ugnal Nashville #video

Hokejistom LA Kings je v noči na petek uspelo prekiniti niz sedmih zaporednih zmag Vancouvra. Redni del tekme se je končal z izidom 1:1. V drugi tretjini tekme je za vodstvo Kraljev (1:0) poskrbel Brendan Lemieux, v zadnji tretjini pa je izenačil Bo Horvat.

V podaljšku ni bilo golov, zato so odločali kazenski streli. Junak teh je bil Viktor Arvidsson, ki je v vratih premagal Jaroslava Halaka in in dal odločilen gol za zmago LA Kings. Kazenski strel je izvajal tudi naš Anže Kopitar, a ni bil uspešen. Hrušičan je na ledu preživel 23 minut in 17 sekund. Kralji so s 35 točkami trenutno na desetem mestu zahodne konference.

Tampa Bay je doživela visok poraz

Tampa Bay, vodilna ekipa vzhodne konference, je v lokalnem derbiju visoko izgubila proti Floridi s 3:9. Pri zmagovalcih je blestel Jonathan Huberdeau, ki je dosegel gol in kar štiri asistence, domači vratar Spencer Knight pa je zbal kar 39 obramb.

Uspešnejša je bila Carolina, trenutno drugouvrščena ekipa vzhodne konference je brez posebnih težav na kolena položila Montreal s 4:0. Columbus je šele po kazenskih strelih strl odpor Nashvilla in slavil s 4:3, San Jose pa je v podaljšku premagal Philadelphio s 3:2. Odločilni gol je prispeval Čeh Tomaš Hertl.

Otočani iz New Yorka so bili na domačem ledu zanesljivo boljši od tekmecev iz Buffala s 4:1, izkazal pa se je Mathew Barzal z golom in dvema podajama.

Novinec v najmočnejši hokejski ligi na svetu iz Seattla je doma klonil proti Calgaryju s 4:6.