HDD Jesenice Alpska liga

Torek, 1. 11. 2022, 21.48

Alpska liga, 1. november

Slab začetek, dober konec Jeseničanov, ki so pri številki 11

HDD Jesenice | Jeseničani so na gostovanju pri Gardeni zmagoviti niz podaljšali na 11. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so na gostovanju pri Gardeni zmagoviti niz podaljšali na 11.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice se je na gostovanju pri Gardeni v četrti minuti znašlo v zaostanku, v nadaljevanju pa petkrat zatreslo mrežo gostov in zmagalo s 5:2. To je bila 11. zaporedna alpska zmaga železarjev.

HDD Jesenice
Sportal Jeseničani doma do desete po vrsti

Železarji so trdno na prvem mestu regionalnega tekmovanja in tudi danes so dosegli zmago. Uspeh v Val Gardeni je bil že 11. v nizu, skupno 12. v sezoni, slovenski predstavnik v Alpski ligi ima le en poraz z začetka sezone proti ekipi Unterland Cavaliers.

Val Gardena, ki je sredi prvenstvene lestvice, je bila enakovreden tekmec le v prvi tretjini. Takrat so domači povedli in sami ohranili mrežo nedotaknjeno, prvi gol pa so Jeseničani dosegli v 34. minuti, ko je bil uspešen Luka Ulamec.

V nadaljevanju tekme dvomov o zmagovalcu ni bilo. Še v drugi tretjini je za preobrat poskrbel Miha Logar, v zadnji pa za povišanje vodstva Jaša Jenko in Lovro Kumanovič. Domačim je sicer uspelo znižati na 2:4, toda dve kazni pri Val Gardeni ob koncu tekme je izkoristil Rudolfs Polcs in s petim zadetkom postavil končni izid.

Naslednja tekma železarje čaka v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Kitzbühel

Alpska liga

Torek, 1. november
Gardena : HDD Sij Acroni Jesenice 2:5 (1:0, 0:1, 1:3)
1:0 Sullmann Pilser (Mc Gowan, Amorosa, 4.), 1:1 Ulamec (Jezovšek,Blomberg, 34.), 1:2 Logar (Glavič, Pance, 38.), 1:3 Jenko (Svetina, Logar, 41., PP1), 1:4 Kumanovič (Lesničar, Pretnar, 53.), 2:4 Amorosa (Moroder, Linder, 58.), 2:5 Polcs (Svetina  Logar, 60., PP2)