boks

Nedelja, 1. 9. 2019, 8.50

Ukrajinec Lomačenko se je poigral s Campbellom #video

1

Vasilj Lomačenko | Vasilij Lomačenko je premagal Luka Campbella in v lahki kategoriji osvojil pas v verziji WBC. | Foto Getty Images

Ukrajinski boksar Vasilij Lomačenko je v londonski O2 Areni po enoglasni sodniški odločitvi premagal Britanca Luka Campbella in v lahki kategoriji osvojil pas v verziji WBC. Enaintridesetletni Ukrajinec ima že pasova v verzijah WBO in WBA, manjka pa mu v verziji IBF, kjer je trenutno najboljši Ganec Richard Commney.

V londonskem obračunu dveh olimpijskih prvakov iz Londona 2012 - Lomačenko je tedaj slavil v lahki, Campbell pa v bantamski kategoriji - je prevladoval Ukrajinec. O tem zgovorno pričajo odločitve sodnikov, dvakrat je slavil z izidom 119:108, enkrat pa z izidom 118:109.

Oglejte si vrhunce obračuna:

Sijajni Ukrajinec je eden od najboljših tekmovalcev v zgodovini boksa. Na 397 dvobojih je doživel le en poraz ter je nosilec dveh zlatih olimpijskih kolajn iz Londona 2012 in Pekinga 2008.

Na svojih 15 dvobojih v poklicni karieri je 31-letni Ukrajinec izgubil le proti Mehičanu Orlandu Salidu.

Vasilj Lomačenko | Foto: Getty Images Foto: Getty Images