1. 2. 2014,
19.36

Sobota, 1. 2. 2014, 19.36

Trstenjakova zmagala v Sofiji

Slovenski judoisti in judoistke so že začeli s prvimi tekmami svetovnega pokala v novi sezoni.

Prvi dan je za najodmevnejšo uvrstitev v slovenski reprezentanci, v Bolgarijo je odpotovalo kar 19 tekmovalcev, poskrbela Tina Trstenjak, ki je zmagala v kategoriji do 63 kg.

Tina Trstenjak je z iponi predčasno premagala Jennifer Wichers iz Nizozemske, Danielo Kazanoi iz Belorusije, v polfinalu reprezentančno kolegico Nino Milošević in nato v finalu po treh minutah in pol še Italijanko Edwige Gwend. Miloševićeva je osvojila tretje mesto.

Med judoisti je tretje mesto v kategoriji do 66 kg zasedel Andraž Jereb, ki je po dveh uvodnih zmagah nad Ukrajincem Andrijem Burdunom in Gruzijcem Kakho Isagarelijem izgubil z Belorusom Vadzimom Šoko. V repesažu je nato premagal Romuna Laszla Shokeja in v borbi za tretje mesto še Ukrajinca Artema Harčenka.

Matjaž Trbovc v kategoriji do 60 kg je ostal brez uvrstitve, tako kot tudi Adrian Gomboc in Luka Harpf v kategoriji do 66 kg.

Med dekleti je bila Kristina Vršič v kategoriji do 48 kg peta. Andreja Leški je v kategoriji do 52 kg je ostala brez uvrstitve, enaka usoda je v kategoriji do 57 kg doletela Vloro Beđeti in Manjo Kropf.

V nedeljo bodo slovenske barve branili še Gašper Jerman in Tadej Mulec (oba do 81 kg) ter Robert Kukovica in Mihael Žgank (oba do 90 kg) pri moških in Klara Apotekar ter Urška Gračner (obe do 78 kg), Branka Mirjanič in Anka Pogačnik (obe do 70 kg) pri ženskah.